10
22.03.2017, 10:07Lektura na 1 minutę

Bloodstained ucieka z Wii U

Bez obaw jednak, jednocześnie nowa Castlevania wbiega na Switcha.


Mateusz Witczak

Opóźniony o rok crowdfundingowyz prymus nie pojawi się na starszej z platform Nintendo. Jak tłumaczy w odezwie do zbiórkowiczów reżyser tytułu, Koji Igarashi:


Podczas naszej kampanii na Kickstarterze Wii U było na szczycie popularności, ale sytuacja drastycznie zmieniła się po premierze Switcha. Ta zmiana sprawiła, że trudno nam uzyskać niezbędne wsparcie od twórców sprzętu.


Developer przeprosił za nagłą zmianę platformy i poprosił fanów o zrozumienie. Zapowiedział również, że osoby, którym decyzja nie jest w smak, będą mogły ubiegać się o refundacje.

Przypomnijmy, że dzięki wsparciu społeczności Bloodstained: Ritual of the Night zebrał ponad 5,5 mln dolarów. Poza Switchem gra ukaże się (w pierwszej połowie przyszłego roku) na PC, PS4, Vicie i XBO. Jeden z pierwszym fragmentów rozgrywki możecie obejrzeć pod tym adresem.

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3456

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze