9
17.10.2017, 11:05Lektura na 1 minutę

Borderlands 3: Wygląda na to, że Gearbox szuka scenarzysty

Chyba że w planach jest jakaś inna "nieogłoszona wysokobudżetowa hybryda FPS-a i RPG z silnymi postaciami i kluczową rolą narracji".


Mateusz Witczak

Ujawnienie trzecich Borderlandsów wydaje się formalnością. W styczniu Randy Pitchford obwieścił, że gra prawdopodobnie nie pojawi się na Nintendo Switchu, w kwietniu dodał, że "90% pracowników studia pracuje nad tym, nad czym większość ludzi chciałaby, żeby pracowali", a podczas GDC otrzymaliśmy technologiczne demo "trójki".

Choć tytuł nie został oficjalnie zapowiedziany, właśnie dostaliśmy kolejną przesłankę, "że coś jest na rzeczy". Na stronach Gearbox Software pojawiło się ogłoszenie o pracę.

I naprawdę trudno nie odnieść wrażenia, że osoba (osoby?), które dołączą do zespołu, będą mieć do czynienia z Claptrapem...


Gearbox szuka kogoś, kto dołączy do zespołu scenarzystów nieogłoszonej wysokobudżetowej hybrydy FPS-a i RPG-a z silnymi postaciami i kluczową rolą narracji.


– czytamy w ogłoszeniu. Nowy członek zespołu będzie odpowiedzialny za pisanie dialogów i innych tekstów, jakie pojawią się w grze. Ponoć kandydatowi może pomóc "miłość do komedii"...

Oczywiście nie jest powiedziane, że mowa o trzeciej odsłonie największego (jedynego?) hitu Gearboksa... aczkolwiek pamiętajmy, że studio ma ostatnio nieco więcej czasu. Na jesieni zakończy się wsparcie dla Battleborna, a ogłoszony niedawno Project 1v1 nie wydaje się tytułem, który angażowałby wszystkich pracowników amerykańskiej firmy.

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3456

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane