13.04.2023, 15:45Lektura na 1 minutę

Jest legendą polskiego komiksu, był naczelnym „Kaczora Donalda”. Po 27 latach rezygnuje

Tomasz Kołodziejczak to jedna z ważnych postaci dla polskiego komiksu.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Nawet jeśli nie pałaliście nigdy miłością do rysunków, jest bardzo prawdopodobne, że mieliście kiedyś w ręce coś z wydawnictwa Egmont. Czy to planszówki, jak Pędzące Żółwie, czy gazetki popularnych marek z zabawkami (zależnie od wieku kupowane dla was lub waszych dzieci), czy jedną z niezliczonych serii komiksów – portfolio firmy jest imponujące. Niestety odchodzi z niej właśnie osoba, której w olbrzymiej mierze to zawdzięczamyTomasz Kołodziejczak. Ze stanowiska ustąpi 30 czerwca 2023.


Duże zasługi dla polskiego komiksu

Tomasz Kołodziejczak już od 10 lat jest dyrektorem lokalnego Pionu Komiksów i Gier Planszowych w Egmoncie. W samej firmie przepracował ich zaś 27. Wcześniej pełnił m.in. funkcję redaktora naczelnego „Kaczora Donalda”, magazynu „W.I.T.C.H.” czy „Świata Komiksu”. Od 1985 roku publikuje swoje powieści oraz opowiadania. Otrzymał nagrody im. Papcia Chmiela oraz Janusza Christy za działalność komiksową w kraju.

Niewykluczone, że bez jego postaci oraz działalności za najlepszych czasów gazetki nie poznalibyśmy w Polsce „Życia i czasów Sknerusa McKwacza” czy nie czytalibyśmy Gigantów w tej formie, jaką znamy.

Jego obowiązki przejmie Martyna Chrzanowska związana z wydawnictwem Egmont od 10 lat.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze