Call of Duty: Black Ops ocenzurowane… w Japonii
Wydawać by się mogło, że w kraju takim, jak Japonia grze pokroju Call of Duty: Black Ops nie grozi ocenzurowanie. Okazuje się jednak, że tamtejszy wydawca najnowszego dzieła studia Treyarch, Square Enix, postanowił produkcję nieco ugrzecznić.
Powodem takiej decyzji jest fakt, że Call of Duty: Black Ops w Kraju Kwitnącej Wiśni otrzymało kategorię wiekową CERO Z. Oznacza ona, że gra przeznaczona jest tylko dla dorosłych osób.§
Firma Square Enix w celu dotarcia do jak najszerszego grona japońskich graczy, zdecydowała się dokonać zmian w sposobie przedstawiania „rozrywania ciał na kawałki”.
Samo Call of Duty: Black Ops ukaże się w Japonii w dwóch wersjach – w kinowej (w dniu premiery światowej) oraz w pełnej, z japońskim dubbingiem (w grudniu).
§
Czytaj dalej
-
Resident Evil Requiem wraca do korzeni na prośbę fanów, ale to nie będzie tylko powrót do przeszłości. „Raccoon City to nie jest całe tło fabularne”
-
2Amazon znalazł swojego Kratosa. Gwiazda „Synów Anarchii” zagra w serialowej adaptacji God of War
-
40 dolarów i kanapka – tyle kosztowało intro do Fallouta. Znany aktor przyznaje, że „cały ten Fallout to dla niego wielka zagadka”
-
Rockstar już nie atakuje roleplayowych modów do GTA, bo właśnie zaczyna na nich zarabiać. Ruszył cyfrowy sklep z modyfikacjami

E nie potrzebnie, i bez tego młodzi by to kupowali.
A po za tym jakoś w japońskich grach mogą być odcięte głowy ręce itp.
heh, takie smaczki o ktorych wspomniales to tylko w Silent Hill 🙂