12
9.03.2020, 18:34Lektura na 2 minuty

Call of Duty: Warzone – Darmowe battle royale na 150 graczy od Activision zapowiedziane; znamy szczegóły [WIDEO]

Premiera już… jutro.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Activision oficjalnie zapowiedziało Call of Duty: Warzone. Gra będzie darmowa i nastawiona na klasyczną, wypracowaną przez PUBG-a, Fortnite’a i Apexa formułę battle royale. Taką, w której spadniemy na wielką mapę, będziemy walczyć do utraty tchu solo, w dwójkach lub zespołach, a na końcu znokautujemy humor ostatniego zabitego przeciwnika tryumfalną emotką. Nie zabraknie też intuicyjnego systemu zbierania lootu i strefy ganiającej graczy do coraz mniejszych kółek.

Uwagę przykuwają liczne usprawnienia, których nie doświadczymy w innych produkcjach. Liczba graczy na mapie wyniesie aż 150. Na jej terenie znajdziemy misz-masz starych oraz nowych lokacji znanych z serii oraz śnieżny region. Nowością w gatunku będzie flirt z konkurencyjnym systemem „kart respawnu” – tryb Gułagu, w którym po przedwczesnej śmierci trafimy do więzienia, gdzie razem z inną ofiarą zawalczymy o ponowne odrodzenie poprzez pojedynek jeden na jeden. (Ach, ta stracona okazja żeby gra przenosiła nas na 1v1 na Rust…). Miłym dodatkiem jest też pistolet na start, dzięki któremu unikniemy szybkiej śmierci z ręki kogoś, kto po wylądowaniu od razu znajdzie epicką strzelbę.

Tzw. mobilność, dość często wytykana jako bolączka konkurencyjnego Fortnite, nie zawiedzie. Poszusujemy quadem, autem typu SUV, polatamy helikopterem, porozbijamy się ciężarówką cargo a na końcu poskaczemy łazikiem taktycznym. Fanów chodzenia nie zawiedzie rozległość oraz spora wertykalność nowej mapy.

Premiera nowej gry odbędzie się jutro – 10 marca 2020 roku na PC, PS4 oraz XBO. Gra pozwoli na crossplay. Oficjalny zwiastun prezentujemy poniżej:

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów695

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane