5
30.05.2018, 15:27Lektura na 1 minutę

CD-Action 07/2018: The Whispered World jedną z pełnych wersji

W dzisiejszych przeciekach ujawniliśmy tytuły dwóch z trzech „pełniaków”.


Daniel „CormaC” Bartosik

Pierwszy z nich to The Whispered World: Special Edition – po polsku i po angielsku, na Steama, z instalką na DVD.

Głównym bohaterem tej klasycznej przygodówki autorstwa studia Daedalic Entertainment jest klaun Sadwick. Nie przepada za swoją profesją, a na dodatek jest straszliwym smutasem. Jakby tego było mało, dręczą go koszmary senne, w których jego działania doprowadzają do końca świata. Bohaterowi towarzyszy zabawny przyjaciel i pomocnik – gąsienica Spot, przesympatyczny robal potrafiący przybierać jedną z pięciu form: od balonu przez kulę ognia aż po płaski arkusz, który bez problemu wsuniesz pod zamkniętymi drzwiami. Odpowiednie wykorzystywanie umiejętności popiskującego radośnie Spota jest tu niezbędne do pokonania wielu zagadek.


Safety First! – druga z trzech pełnych wersji – to dziwaczna symulacja naprawy przewodów elektrycznych. Nie dość, że sposób naprawy jest, delikatnie mówiąc, niecodzienny, to jeszcze liczba sposobów, na jakie nasza postać może zginąć, jest dosyć duża. Możemy zostać zmiażdżeni, rozerwani, przecięci, zrzuceni, czyli generalnie zabici na wiele niezbyt miłych sposobów. Twórcy przygotowali dla graczy aż 69 poziomów. Gra jest po angielsku, na Steama, z instalką na DVD.

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1208

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane