271
23.06.2014, 17:03Lektura na 2 minuty

CD-Action 08/2014 - pierwszy przeciek - UPDATE - Rozwiązany

To co, rozpoczynamy zabawę? Tym razem, w zastępstwie, po raz pierwszy przeciek wymyśliłem ja. Musicie mi wybaczyć, jeżeli będzie zbyt łatwy. Bardzo jestem ciekaw, jak szybko to rozgryziecie.


Dawid „spikain” Bojarski

Zagadka znajduje się poniżej. Powodzenia!

szukaj-gdzie-indziej_176hr.jpg

 4e 6f 63 69 2c 20 63 69 6f 63 63 6f 6c 61 74 6f 2c 20 6f 6c 6d 69 6f 2e

[UPDATE] Skupcie się i nie powtarzajcie odpowiedzi innych - nie chodzi o obrazek powyżej (czyli Far Cry, Tropico ani Dead Island nie stanowią prawidłowych odpowiedzi), a o słowa "Orzechy, czekolada, holm". Z nich musicie wywnioskować skrótowiec tytułu gry. I nie zrażajcie się tym, że nie miała ona jeszcze swojej premiery.

[UPDATE 2] Pamiętajcie, że te trzy słowa: orzechy, czekolada i holm - nie znalazły się w zagadce przypadkiem. Nie chodzi więc o skrótowiec "COH". Ani o żadną kombinację tych trzech liter. Musicie bardziej wytężyć umysły. Rozwiązywaliście już trudniejsze rzeczy, dacie radę.

[UPDATE 3] Nie chodzi o Far Cry, Company of Heroes, Sherlocka Holmesa ani Tropico. Uwaga, podpowiedź: holm nie ma żadnego związku z orzechami i czekoladą. Znalazł się "obok" nich na potrzeby skrótowca.

[UPDATE 4] Udało się! Guardsman zgadł: chodzi o Might & Magic: Heroes Online. Orzechy w czekoladzie = M&M's, holm to pierwiastek o symbolu Ho, czyli Heroes Online. Zdobyliśmy dla was pierwszeństwo w dostępie do polskich beta testów Might & Magic: Heroes Online. Otrzymacie je w nowym numerze CD-Action.

Aha - oto jak dotarliście po nitce do kłębka:

Obrazek nie miał żadnego znaczenia - miał zmylić tych, którzy nie zerkną "głębiej", czyli do jego nazwy - "szukaj gdzie indziej". Na górze napisałem, że zagadka znajduje się "poniżej" i faktycznie - pod obrazkiem jest kod heksadecymalny, który po "przetłumaczeniu" na tekst daje "Orzechy, czekolada, holm." po włosku.

Redaktor
Dawid „spikain” Bojarski

Redaktor naczelny CD-Action. Zagraj w Unavowed.

Profil
Wpisów3668

Obserwujących33

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze