9
18.10.2023, 17:00Lektura na 4 minuty

CD-Action na PGA 2023. Relacja z targów i naszego stoiska

Świetnie było wrócić na PGA, ale nasza radość była jeszcze większa, gdy okazało się, że będziemy nie tylko krążyć między halami, ale też prowadzić własne stoisko. A to idealny sposób na spotkanie z wami oraz branżowymi znajomymi.


Barnaba „b-side” Siegel

Na PGA CD-Action pojawiało się wielokrotnie. Ba, bywały nawet momenty, kiedy mieliśmy tam własny sklepik, na którym można było zaopatrzyć się w świeżutkie wydanie magazynu. I ten właśnie scenariusz udało nam się powtórzyć w tym roku – z tą różnicą, że na ladzie leżało nie tylko CDA 04/23 z Cyberpunkiem 2077 na okładce, ale jeszcze ciepłe wydanie specjalne o serii Heroes of Might and Magic!

W czwartek, po zapakowaniu naszego "żuka" na full, wyruszyliśmy do Poznania z Lidią. Na miejscu czekał już na nas Krigor oraz Gwint, który po całodziennej pracy przy budowaniu strefy KitKata dołączył do rozładowywania paczek z magazynami i innymi gadżetami.

4
zdjęć

W piątek 6 października o 9:00 ruszyło naprawdę sporo ludzi, choć był to dzień dla posiadaczy droższych biletów. Największa fala przeszła przez poznańskie hale oczywiście w sobotę, ale i w finalny dzień nie zabrakło chętnych do grania i zwiedzania. A nam było oczywiście szalenie miło, że tak licznie trafiliście i na nasze stoisko.

Wiele osób przychodziło prosto po nowy magazyn, jeszcze więcej po ten z Heroesami na okładce. Oprócz tego mieliśmy ze sobą starsze numery CD-Action, Retro, album na 25-lecie i furę gadżetów – zwłaszcza tych z pięknymi grafikami, które Michał "Śledziu" Śledziński przygotował na nasze CD-Action Expo 2023.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu!
CD-Action

Ale praca na kasie to jedna rzecz. Najfajniejsze były, oczywiście, spotkania z wami. Wspomnienia, pytania, dobre słowa, zbijanie piąteczek, wspólne zdjęcia czy dawanie autografów. Nie będziemy ukrywać, że nie spodziewaliśmy się, że będzie was aż tak wielu!

Dziękujemy też Nintendo, które podstawiło nam pod kiosk ze Switchem i Mario Kart 8 Deluxe. Co tu dużo mówić, wszystkie grupy wiekowe sięgały po pada.

8
zdjęć

Do ekipy "pionierów" w kolejnych dniach dołączyli także Ranafe, Łukasz Morawski, Bastian i Wojtek Jagusz z działu sprzedaży. Na nasze stoisko wpadła też 9kier z enkim czy dobrze wam znani z dawnych łamów CD-Action oraz z YouTube'a Adzior i Yasu. Pojawił się i Davy Strange, który razem ze swoją ekipą prezentował w hali obok grę Disco Samurai (sprawdźcie koniecznie!). Osobno należy wymienić Papkina, bo ten zajęty był organizacją paneli na kilku różnych scenach w kilku różnych halach.

Na panelach pojawiliśmy się także my. Prowadziliśmy kilka dyskusji, edukowaliśmy rodziców w temacie gier dla dzieci (CD-Action Family było zresztą patronem sceny... Family), ale szczególnym dla nas momentem była rozmowa, którą poprowadził Adzior, czyli panel zatytułowany "Spotkanie z redakcją "CD-Action". Widok "nadkompletu" miejsc na widowni (kilkanaście osób musiało stać) był miodem na nasze serca. Mamy nadzieję, że nie gadaliśmy za dużo głupot :).

Złota czwórka plus jeden.
CD-Action

Gdy redakcja rozeszła się po hali, w końcu był czas pooglądać, co ciekawego pojawiło się w tym roku. Tu oddajmy jednak głos zdjęciom, w większości pochodzącym z aparatu Ranafe.

27
zdjęć

A jeśli do fotek razem z obrazem chcielibyście mieć też jakieś gadanie, to koniecznie odpalcie nasz podcast, w którym spk przepytuje Bastiana o najciekawsze momenty PGA. Spoiler: Krzysiek chwali Mario!

Dziękujemy raz jeszcze za wszystkie spotkania i do zobaczenia przy kolejnej okazji. A czy to będzie już na przyszłorocznym CD-Action Family, czy jeszcze w innym miejscu? Zobaczymy.

A na zakończenie... jeszcze kilka fotek.

5
zdjęć


Czytaj dalej

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów135

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze