82
12.05.2011, 14:52Lektura na 2 minuty

CD Projekt obiecuje: Będzie Wiedźmin 3. I zupełnie nowy RPG

Do premiery Wiedźmina 2: Zabójcy Królów zostało już dosłownie kilka dni. Czym zajmie się studio CD Projekt RED po wydaniu gry? Adam Kiciński, szef Optimusa, w jednym z wywiadów zapewnił, że ekipa zajmie się trzecią odsłoną cyklu, zdradzając, że firma ma też w planach stworzenie drugiego – po „Wieśku” – RPG-a.


Piotrek66

Adam Kiciński w rozmowie z serwisem Parkiet.com po raz kolejny zapewnił, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów nie będzie ostatnią odsłoną wirtualnych przygód Geralta z Rivii. Jak mówi:


Tworzyliśmy Wiedźmina od początku z myślą, że będzie miał wiele części. Jestem więc spokojny o to, że w przyszłości gracze otrzymają kolejne odcinki sagi. To zresztą naturalny proces rozwoju i eksploatacji marki, zwłaszcza w segmencie gier RPG. W naszej branży kolejne odcinki gier tego typu co „Wiedźmin” ukazują się zwykle co dwa, trzy lata, ale często pomiędzy dużymi premierami wydawane są mniejsze produkcje, które z jednej strony samodzielnie zarabiają, a z drugiej dodatkowo animują sprzedaż podstawowej wersji gry.


Oznacza to, że doczekamy się Wiedźmina 3. Ze słów Kicińskiego wynika, że gra ukaże się w 2014 lub 2015 roku.

To jednak nie wszystko. Szef Optimusa dodał też, że CD Projekt RED ma w planach stworzenie innego RPG-a, który wypełni lukę w przerwach pomiędzy premierami kolejnych części Wiedźmina. Jak mówi:


Ponadto w przyszłości będziemy rozważali stworzenie drugiego tytułu, który będzie wypełniał lukę pomiędzy kolejnymi Wiedźminami i dodatkowo ustabilizuje nasze rezultaty. Zapewne zostaniemy w świecie gier RPG, bo na nich się znamy najlepiej. Nie mogę zdradzić bliższych szczegółów, bo sami nie wyszliśmy jeszcze poza wstępne rozważania. Ponieważ budowa mocnych globalnych brandów jest naszym zdaniem i najlepszym pomysłem na długofalowe zyski, można założyć, że będzie to również wieloodcinkowa saga.


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze