46
21.04.2020, 16:43Lektura na 1 minutę

CDP: Najstarszy polski dystrybutor gier złożył wniosek o upadłość

eXtra Klasyka na zawsze pozostanie w naszych sercach.


Witold Tłuchowski

Krótko po ogłoszeniu przełożenia daty premiery Cyberpunk 2077 w zajmującym się jego dystrybucją na terenie naszego kraju CDP doszło do masowych zwolnień. Dzień później firma zdementowała w wiadomości do redakcji doniesienia o rychłej upadłości – okazuje się, że jednak ciut za wcześnie.

Po tym jak pieczę nad grą Redów przejęła Cenega, CDP znalazło się w jeszcze trudniejszym położeniu. Jak informuje Puls Biznesu, firma złożyła do sądu wniosek o upadłość, ten zaś zadecydował o zabezpieczeniu jej majątku, tym samym kończąc działalność najstarszego polskiego dystrybutora. CD Projekt istniał od 1994 i jest jednym z architektów polskiego rynku gier – to dzięki niemu na przełomie wieków standardem stały się bogate wydania głośnych produkcji oraz polonizacje; także i tej spółce zawdzięczamy liczne tanie serie, które przez lata ratowały nasze domowe budżety. W 2014 doszło jednak do wykupu menadżerskiego i od tej chwili drogi CD Projektu i CDP się rozeszły; firma nie miała też już od jakiegoś czasu żadnych związków ze sklepem cdp.pl oraz Klabaterem.

Poprosiliśmy CDP o komentarz, jednak ciągle czekamy na odpowiedź.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze