17
21.05.2020, 15:47Lektura na 1 minutę

CDP: Sąd ogłosił upadłość najstarszego polskiego dystrybutora

Smutny koniec zasłużonej dla branży firmy.


Witold Tłuchowski

W połowie stycznia donosiliśmy o poważnych tarapatach, w jakie wpadło CDP. Dystrybutor dementował co prawda wtedy plotki o rychłej upadłości, ale było to raczej myślenie życzeniowe, a nie realna ocena sytuacji. Miesiąc temu firma złożyła do sądu wniosek o upadłość i w końcu sprawa doczekała się rozwiązania.

Jak informuje Puls Biznesu, Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił dziś upadłość spółki CDP. Teraz sprzedażą jej majątku zajmie się syndyk. Tym samym ostatecznie zakończyła się przygoda jednej z najważniejszych firm w historii rodzimej branży gier wideo – powstały w 1994 CD Projekt przez lata oferował świetne i przetłumaczone (co stało się standardem właśnie dzięki niemu) tytuły w atrakcyjnych cenach. Wprowadził również na rynek liczne tanie serie, które stanowiły zaczątek kolekcji niejednego gracza. W 2014 drogi dystrybutora i właściwego CD Projektu w końcu się jednak rozeszły – od tamtej pory obie spółki nie miały ze sobą nic wspólnego. Od kilku lat CDP nie było już też związane ze sklepem cdp.pl.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5497

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze