31.08.2022, 10:45Lektura na 2 minuty

Chromebook Acer Vero 514 – nowy laptop przyjazny środowisku

Linia laptopów Vero firmy Acer została stworzona z myślą o środowisku. Teraz dołącza do niej nowa konstrukcja – Chromebook Vero 514.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Ponownie – będzie to konstrukcja ekologiczna. Producent, odpowiedzialny także za gamingową markę Predator, skupił się na przemyślanej budowie: sprzęt można łatwo modernizować, naprawiać, demontować i poddawać recyklingowi. Przykładowo panel wyświetlacza nadaje się do ponownego przetworzenia w aż 99%. W dużej mierze urządzenie zostało też wyprodukowane z odzyskanych materiałów.


Recykling w modzie

Obudowę stworzono z plastiku odzyskanego w 30%, podobnie sprawa się ma z nakładkami na klawisze – tutaj ponownie przetworzono aż połowę tworzywa PCR. Jeszcze lepiej sprawa wygląda w przypadku powierzchni touchpada, która została w całości wykonana z plastiku pochodzącego z oceanów. Ekologiczne jest także opakowanie: powtórnie użyto 90% papieru, w którym laptop trafia do sklepów.

Obudowa laptopa nie jest pokryta farbą i cechuje się zgodnością z normą MIL-STD-810H – urządzenie jest odporne na upadki z wysokości nawet 122 cm. Wewnątrz Chromebooka Vero 514 znajdziemy najnowsze procesory Intel Core 12. generacji oraz grafikę Intel Iris Xe. Za wyświetlanie obrazu odpowiada 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (w opcji z ekranem dotykowym) o jasności 300 nitów i 100% gamie kolorów sRGB. Chromebook pracuje z dala od gniazdka przez 10 godzin, połowę tego czasu zaś można osiągnąć zaledwie w 30 minut ładowania wbudowanego akumulatora.

Sprzęt dostępny będzie również w wersji Enterprise z dodatkowymi narzędziami dla klientów biznesowych, do sprzedaży zaś wchodzi w listopadzie w cenie 2870 zł.

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów270

Obserwujących21

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane