14
27.09.2016, 11:51Lektura na 1 minutę

Civilization VI: Kazimierz Kaczor opowiada o grze!

Najlepszy polski jutuber twierdzi, że "szóstka przeskakuje wszystkie dotychczasowe Cywilizacje!".


Mateusz Witczak

Pan Kazimierz zasłynął w swoim czasie nie tylko jako aktor, ale i osobowość telewizyjna. Gracze powinni go kojarzyć z pionierskiego "Joysticka", emitowanego na TVP programu, w którym prezenter pochylał się nad (między innymi) swoimi ukochanymi grami strategicznymi. 

Jakiś czas temu gwiazdę pana Kazimierza odkurzył Techland (na okoliczność trzeciego Age of Wonders), dziś z podobną inicjatywą wystąpiła rodzima Cenega, która udostępniła aktorowi builda szóstej Cywilizacji.

Film obejrzeć warto, bo też stoi on w nader wyraźnym kontraście z dzisiejszą jutubową konferansjerką. Pan Kazimierz ujmuje swadą, swobodą wypowiedzi, rewelacyjną dykcją i pewną niespiesznością narracji. Czuć też, że temat jest mu znany od podszewki. 

A jeżeli już zaliczyliście materiał, być może warto uzupełnić swoją wiedzę o nowej Cywilizacji godzinnym gameplayem? Ewentualnie sprawdzić wymagania sprzętowe tytułu.

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3456

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze