5
24.04.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

Co powiecie na robota przypominającego psa z miotaczem płomieni?

Thermonator to prawdziwa gratka dla osób, które chciałyby pochwalić się nietuzinkowym „zwierzakiem”.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Jak możemy przeczytać w opisie na karcie produktu w sklepie Throwflame, Thermonator, bo tak nazwane zostało tytułowe urządzenie, jest pierwszym na świecie robopsem wyposażonym w miotacz płomieni ARC.


Thermonator

Na pokładzie czworonoga znajduje się dość zaawansowana technologia, która pozwala mu sprawnie poruszać się w terenie i wykonywać jego zadanie, czyli, no właśnie, miotanie płomieni. Na wyposażeniu Thermonatora możemy znaleźć m.in. mapowanie lidarowe, nawigację FPV oraz natychmiastowy zapłon ARC.

Źródło: https://throwflame.com/products/thermonator-robodog/

Co więcej, ten zdalnie sterowany robot wyposażony został w system omijania przeszkód i laserowy celownik, z kolei zasięg wbudowanego miotacza płomieni wynosi 30 stóp, czyli nieco ponad 9 metrów. Minusem może być żywotność baterii, która wystarczy na godzinę funkcjonowania sprzętu.

Oczywiście Thermonator nie powstał z myślą o zastosowaniu bojowym, a twórcy reklamują swoje dzieło jako coś, co może znaleźć zastosowanie w rolnictwie, ochronie środowiska, usuwaniu śniegu i logu, kontroli oraz zapobieganiu pożarom oraz, przede wszystkim, rozrywce.

Jeśli wszystko to brzmi ciekawie i zastanawiacie się nad zaopatrzeniem we własnego, miotającego płomienie na prawo i lewo, robota, wasz zapał ostudzić może nieco cena urządzenia, jako że wynosi ona 9,420 dolarów amerykańskich.


Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1477

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze