3
15.03.2023, 11:45Lektura na 2 minuty

Counter-Strike 2 coraz bliżej? Na Steamie są kolejne dowody

Nowe informacje na Steamie mogą potwierdzać zbliżającą się zapowiedź Counter-Strike'a 2. Piki silnika Source 2 trafiły do Global Offensive.


Patryk „Delighter” Żelazny

Jak już wiemy od jakiegoś czasu, Valve może, a nawet prawie na pewno się szykuje do wypuszczenia nowej odsłony Counter-Strike'a na silniku Source 2. Biorąc pod uwagę popularność CS:GO i wciąż pobijane rekordy jednocześnie zalogowanych graczy, jakoś mnie ten ruch nie dziwi. Na początku marca nie tylko dostaliśmy artykuł Richarda Lewisa (wiarygodnego dziennikarza) na ten temat, ale też mieliśmy doniesienia istniejących o plikach wykonywalnych. Teraz jesteśmy o krok bliżej zapowiedzi. Bo jak było mówione: bety mamy się doczekać jeszcze w tym miesiącu. Czasu do końca zostało więc dość niewiele, ale za to na Steamie pojawiły się nowe informacje.

A konkretniej mowa oczywiście o SteamDB. Jak zauważył i zwrócił na Twitterze uwagę Aquarius, wygląda na to, że Counter-Strike: Global Offensive został wyposażony w pliki silnika Source 2 (co by miało sens pod tym względem, że ten nowy CS to najpewniej odświeżona wersja właśnie tej odsłony). To może oznaczać, że do wypuszczenia produkcji została już ostatnia prosta i jest ona aktualnie w fazie testów. Znalazło się tam też miejsce dla pliku wykonywalnego „cs2.exe” oraz czegoś opisanego jako „Limited Test Build”.

Co więcej, kilka godzin później Aquarius dodał jeszcze, że twórcy utworzyli nową gałąź opisaną „DPRP”. Podejrzewa, że za trzema pierwszymi literami skrótu stoi „Developer Pre Release”, ale pozostaje jeszcze drugie tajemnicze „P”.

Niestety oficjalnie nadal nic nie wiemy, bo Valve w sprawie milczy (chociaż ewidentnie coś tam kombinują pod naszymi nosami). Za to już niedługo powinniśmy się dowiedzieć, co to wszystko oznacza i dostać pełnoprawną zapowiedź. Pozostaje też pytanie, czy należy się z tego powodu cieszyć, czy też nie. Gracze jednak na ogół zdają się reagować niezwykle entuzjastycznie.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1318

Obserwujących7
Counter-Strike: Global Offensive
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.3
Platformy
PC
Gatunek
FPS
Producent
Valve Software
Counter-Strike: Global Offensive

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane