02.09.2019
Często komentowane 31 Komentarze

CryEngine: Zobaczcie, jak ładne mogą być gry [WIDEO]

CryEngine: Zobaczcie, jak ładne mogą być gry [WIDEO]
No, czysto hipotetycznie, bo potrzebny jest do tego uzdolniony zespół developerów i mocny sprzęt graczy.

Autorzy pierwszego Far Cry’a czy Crysisów od początku swojej działalności są znani przede wszystkim z jednego: oszałamiającej oprawy graficznej. Tworzone przez nich kolejne generacje CryEngine napędzały zresztą nie tylko ich produkcje: niemiecki silnik napędzał m.in. polską serię Sniper: Ghost Warrior, czeskie Kingdom Come czy francuskiego Preya.

Nawet jeżeli popularnością nie może się on równać z takim np. Unreal Enginem, to na polu wydajności zdecydowanie nie pozostaje z tyłu. Do tego przekonują właśnie jego twórcy, prezentując wideo pokazujące, na co stać jego najnowszą wersję.

Wszystkich twórców powinno też zainteresować to, że Crytek udostępnia swój silnik za darmo, a w zamian wymaga jedynie pięcioprocentowych tantiem od sprzedaży.

31 odpowiedzi do “CryEngine: Zobaczcie, jak ładne mogą być gry [WIDEO]”

  1. No, czysto hipotetycznie, bo potrzebny jest do tego uzdolniony zespół developerów i mocny sprzęt graczy.

  2. Zobaczcie jak ładny mógłby być Crysis 2 w 2011, w alternatywnym wszechświecie gdzie konsole nie zdominowały rynku gier.

  3. Ostatnia scena wygląda jak Crysis 4

  4. CryEngine i od razu przypomina się seria Crysis <3

  5. VondesSznycel 2 września 2019 o 11:02

    Sasquatch, to nie tylko problem z konsolami, ale też z starymi pecetami, które bardzo mocno zaniżają średni sprzęt jaki posiadają gracze. Wydawca nie może wydać gry z nadzieją, że gracze z updateują komputery, lub pójdzie im za jakiś czas… jak ktoś wymyśli mocniejsze karty grafiki, to byłoby niedorzeczne

  6. Grafika, grafiką- zachwycać się tym będzie graphic whore. Jeśli gameplay ssie, ja, jako gracz (TM) mam na nią wywalone.@nietrol No, i muzyczka z odpowiednia przygrywa 😉

  7. Bo ja wiem. Na Cryengine najlepiej wygląda dżungla. Reszta bez czegoś wow.

  8. @Saborcat, bo to jest ukłon w stronę fanów. Zauważ, że muzyka jest bardzo podobna, jeśli nie ta sama, do tej z oryginalnego Crysisa z początku gry, gdy wschodzi słońce. 🙂

  9. Moim zdaniem Cry Engine Generuje lepszą grafikę niż froztbite. Jakoś jego paleta barf bardziej się podoba. Wygląda to wszystko bardziej naturalnie no i ta dżungla ale za to cry engine jest bardziej zasobo żerny niż frostbite.

  10. No ale jak napisał Zadymek nie samą grafiką człowiek żyje. Cóż że piękna grafika jak gameplay nudny czy fabuła miałka jak budyń. Crysis 3 i Ryse son of Rome uczą:)

  11. Żeby piękna grafika szła w parze z fizyką i pełną swobodą „przemodelowywania” otoczenia…

  12. Ryse był fajny…trochę toporny jeśli chodzi o granie, ale fabuła była przyjemna jak na tak krótką gre

  13. @fanboyfpsow paleta „barf” ? Co to jest ?

  14. EastClintwood 2 września 2019 o 15:19

    Gry już od kilku lat świecą wodotryskami a otoczenie czasem jest nawet mniej interaktywne niż w poprzednich częściach (Far Cry 5). W 2009 po przebłysku w postaci RF: Guerilla myślałem że za 10 lat będziemy całe miasta rozwalać… a dziś najwyżej z betonowej bariery kilka okruchów betonu odpadnie.

  15. EastClintwood 2 września 2019 o 15:21

    @fanboyfpsow|Już nie raz tu krytykowałem Frostbite i zrobię to znowu – ten silnik to wydmuszka. Nawet ta hajpowana destrukcja zaliczyła na nim regres.

  16. ładnie wygląda ale tylko ładnie. Demo technologiczne kart gtx 980 było ładniejsze. Skyrm na modach też wygląda lepiej. Dość zabawne jest to, że od 2002 roku (Od kiedy miałem pierwszego kompa) słyszę tą samą śpiewkę jak kolega niżej napisał @VondesSznycel, że średnie pecety zaniżają wydajność. Nie wspomina nic o optymalizacji. Gdyby na kilka lat obraża IT zatrzymała by się w miejscu musieli by. Tak jak wykorzystać zasoby sprzętu tak jak nagle zrobił to MS z Win 7 i wypuszczeniem DX12

  17. topowy sprzęt bywa kilkukrotnie droższy niż jeszcze w 2006. Karty, procesory już dawno miały potencjał na grafikę 4k, który był opóźniany jako Nowość w przyszłości aby Miliony much to kupiło jako coś niezwykłego i nowego.

  18. @Sayko Potwierdzam. Skyrim na modach zamiata wszystko co do tej pory wyszło…

  19. @nfsfan6 jaki polecasz zestaw modów do Skyrima?

  20. Czemu ArcheAge tak nie wygląda? Za niecały miesiąc ArcheAge Unchained, a wygląda jak gierka z 2000 roku… A jest na tym silniku właśnie 😡 Oby coś z tym zrobili bo lipton będzie.

  21. Dawac nowego Crysisa

  22. Jak dla mnie mogli by zrobić nowego Crysisa. Ale bardziej podobnego pierwszej części Crysisa zanim pojawili się kosmici. Bieganie po plażach, dżungli czy wioskach i obozach militarnych było ciekawsze niż strzelanie do jakiś udziwnionych kosmitów.

  23. @EastClintwood|Control.|Ale to prawda, że ni idzie się w zniszczalne otoczenie, głównie dlatego, że nie ma go jak zamarketingować. ładną grafika sie sprzeda, gameplayem sie sprzeda. A fizyką? To smaczek, zabawka. Dlatego tego nie rozwijają, na razie.

  24. @Sayko|Ty chyba jednak nie do końca zdajesz sobie sprawę jak ogromna przepaść dzieli full HD i 4K jeśli chodzi o wymaganą moc obliczeniową. Równie dobrze mógłbyś stwierdzić, że skoro Niemcy w 44 posiadali rakiety V2, to już wtedy możliwe było lądowanie na Księżycu. Przeskoki generacyjne nie biorą się z powietrza, a nowy sprzęt to nie tylko wyzwanie dla pracujących nad nim inżynierów, ale również dla programistów, którzy będą później z niego korzystać. Nauka wymaga czasu.

  25. SGW2 w swoim czasie zachwycił mnie grafiką, niestety był krótki i mocno liniowy. Rose son of Rome też miał świetną grafikę, prawdę mówiąc, to głównie ona trzymała mnie przy grze 😀

  26. Skirim na modach? Odpal FarCry 1 albo Crisisa z włączonymi full opcjami (konieczne ręczne przeróbki w cfg) w rozdzielczości 4K i zobaczysz, co to znaczy zadławić komputer. |Szczególnie następujące ustawienia:e_particles_max_count [0-infinity] – This number determines the maximum number of particles shown on screen by particle effects like smoke, steam, explosions|r_EnvTexUpdateInterval [0.001-1.0] – Determines the refresh time of environmental texturese_decals e_life_time_scale [0.5-infinity] – Determines

  27. Nemesis753159 3 września 2019 o 12:54

    >ładne gry|>obiekty ruchome nie rzucają cieniawew lad

  28. @silvver zależy co chcesz zmienić/poprawić. Grafikę czy gameplay?|Jeśli grafikę to RealVision ENB + opcjonalne mody na tej stronie ( https:www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/ ) . Masz tam dokładną instrukcję jak to zrobić w jakiej kolejności itd itp . Do modowania gry polecam Nexus Mod Manager (NMM) : https:www.nexusmods.com/skyrim/mods/modmanager/ wersja community edition najnowsza

  29. Oprócz NMM będzie ci jeszcze SKSE : https:skse.silverlock.org/ (classic jeśli masz skyrima bez DLC-kow lub wersje Legendary Edition) , SE jeśli masz wersje Special Edition , VR jeśli masz wersje VR oraz Sky UI : https:www.nexusmods.com/skyrim/mods/3863 (jest często wymagany przez inne mody żeby mieć do nich dostęp w MCM menu)

  30. Aha i jeszcze jedno : na stronie nexusmods musisz założyć konto (darmowe) żeby móc ściągać z niego pliki z modami. Jak ściągasz mody z nexusmods (w zakładce FILES) masz do wyboru : mod manager download i manual download . Ja korzystam (i polecam) z opcji manual download gdyż mozesz sobie najpierw sciagnac te mody na dysk i w razie np skasowania danego moda/modow nie musisz znowu ich sciagac tylko instalujesz z dysku HDD…

  31. @freynir ale ja nie chce zadławić kompa tylko cieszyć się obłędną grafiką.|Ale może spróbuję się z tym far cry’em pobawić zobaczę jak to chodzi i wygląda u mnie

Dodaj komentarz