Przed weekendem poprosiliśmy was o to, byście podpowiedzieli EA Polska, jak mówi dzisiejsza młodzież. Dostaliśmy 841 propozycji. Sporo... Czy ilość przeszła w jakość?
Wszystko zaczęło się od tego, co wyćwierkał Twitter eapolska (SPRAWDŹ). Spytaliśmy was, jak naprawdę mówi teraz młodzież.
Jak? Okazuje się, że młodzież niekoniecznie czule obchodzi się z językiem polskim. A także, że nie ma zbyt wielu tekstów, które byłyby równie ponadczasowe, jak „szczęka opada” czy „kapcie spadają z nóg„: mnóstwo wpisów to albo powtórki zwrotów, które funkcjonują od dawna, albo wynik chwilowej mody, głównie inspirowanej reklamami (jesteście hardkorami odpornymi na neurolingwistyczne programowanie specjalistów od marketingu, tak..?) lub filmikami z YouTube’a (o czym świadczy popularność tekstu „Ale urwał„).
Propozycje, które z RÓZNYCH względów zwróciły naszą uwagę macie poniżej:
9 kwietnia pojawi się oficjalnie video do Crysis 2. Jak to młodzież powiada:
dzięki niemu zachodzi reakcja neuronowa w części mózgowia obejmującej półkule mózgu, spoidła mózgu (w tym ciało modzelowate), blaszkę krańcową, jądra podstawne oraz węchomózgowie
Ciągniesz, Malina, jedziemy jedziemy
urywa łeb i to przy samych kolanach!!!!!
lubię placki
Cud miód i orzeszki
Suty mi stały
fajnie!! idę coś zjeść…
Jezusie brodaty
Z zachwytu aż mnie pięta swędzi
Sprzedam nerkę, kupię Crysis 2
żre bułę
pali beton
wgniata mózg w ziemie
Ja Chromolę!
Gdybyśmy byli z marsa, żałowalibyśmy teraz że nie jesteśmy na Ziemi
Jak tatuś zrobi dziubka…
Luke, I am your father…
porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie
wyczesany na maksa
Orzesz w pytkę dżozefa
tak daje po kablach że czacha do bazy
wypas „lowparadę” odstawia
daje w czapę jak 5 ton na klatę
zwija laczki w wykałaczki
normalnie maceruje szczeżuję
Trzeba być twardym jak chleb z biedronki
zgniata nawet żółwia
chyba pójdę się wyspowiadać
nic tylko bić sierżanta w kask
Jeżyk czyha na Toperza
Uć, riplej, riplej
na samą myśl zgrzałem się jak biała na święta!
nielicha historia!
trzynastozgłoskowce Mickiewicza nie byłyby w stanie tego opisać
nie smaż boczku bez koszuli
ta gra wywinie twoje neurony na drugą stronę
headshot!
zemsta spawacza!
przyszliśmy żuć gumę i skopać koreańczykom tyłki, ale nie mamy gumy
Grubiej być nie mogło
nie wychodź z bąbelka
git majonez
Time to no-life!
Będzie syto!
Bedzie czochrać neurony
będzie szabadaba
Ten film zawstydzi TurboDymoMana i Super Esa w dwie sekundy…
Zapowiada się nader przaśna jatka
Full tarło! Czapaja z bardasi dla KrAjTEku!
No to SUPER Hubert!
gra siekiera, gra powala, gra mnie nawet wręcz rozwala
lelum polelum!
Wszyscy cieszą batona
Jeeea boooiiiii!
głaszcze orangutana
aż się kury niesom i krowom mleko odeszło..
będą jasełka…
szałowo i wypaśnie, stylowo i sweetaśnie
będzie mokro
Zaprawdę powiadam wam, inne dzieci winne zaprzestać kierowania wzroku w strone monitora w celu odbierania życia swoim kompanom za pomocą narzędzi szatana jakimi są mysz i klawiatura, i oczywiście komputer. Należałoby oddać się innym fascynującym rozrywkom, iżby takimi jak: Dojenie krasuli, sprzątanie łajna i tym podobnych
Wichruje dekiel
Będzie tak wyczesane jak panna młoda na weselu!
aż mi się tynk z sufitu posypał jak się o tym dowiedziałem ,ałłła…
morelowe morele!
kopytko!
wystawcie radary, idzie smok z pieczary
O w mordę Smugglera!
ehhh, kury trza pilnować
opad klamy
onuce z nóg lecą!
kadetem tera
ssieeee
będziemy grżdękać się w swych chromkich maltoczkach pstromlacząc przy tym grdęczkim mulwiczkom, jak również pierwieśniąc się w ćwierdożnych bulczatkach, którym zbulhacono gultoczkie ścierwoje. O!
Wybór zwycięzcy okazał się bardzo trudny, bo jak napisał jeden z konkursowiczów: „młodzież powiada: Dzieci NEO nie powinny mieć dostępu do internetu, ani tym bardziej do tego konkursu, bo taki SPAM się zrobił, że zastanawiam się, jak EA ma zamiar wyłonić zwycięzcę„. Na szczęście mogliśmy przerzucić odpowiedzialność za wybór zwycięzcy na winowajców całego zamieszania, czyli firmę EA Polska.
Polskiemu oddziałowi Electronic Arts spodobały się DWA teksty: „zgniata nawet żółwia” oraz „będzie chochrać czochrać neurony„. Ich autorzy otrzymają Crysisa 2 na dowolną wybraną platformę (mniej więcej równo z premierą). Dla pewności: dobrze, by zwycięzcy przypomnieli się około tygodnia przed tą datą (pisząc PW do Huta), bo minie trochę czasu do momentu realizacji wygranej.
A na koniec inne „młodzież powiada„:
CD-A się stacza wrzucając takie newsy. Przykro mi to mówić, ale prawda jest okrutna.
Zgadzacie się?
Przed weekendem poprosiliśmy was o to, byście podpowiedzieli EA Polska, jak mówi dzisiejsza młodzież. Dostaliśmy 841 propozycji. Sporo… Czy ilość przeszła w jakość?
Gdzie tu staczanie się? Niski poziom to reprezentują autorzy niektórych tekstów, ale dzięki CDA dwóch kolesi właśnie zagwarantowało sobie nówki Crysisa 2 – jeżeli to ma być staczanie się, to staczajcie się jeszcze niżej 😛
Owszem, zamieszczanie newsów tego typu to wędrówka na dno. A to, że przekształcił się akurat w konkurs to inna sprawa.
My naprawdę tak mówimy?
@MaxDamagee: Ale dlaczego? Chcemy porozmawiać o tym, jak duży wydawca komunikuje się ze swoją grupą docelową – graczami. Czy robi to dobrze? Czy dobiera adekwatne środki wyrazu? A jednocześnie poznać materię językową, z jaką harce wyczyniają nasi czytelnicy. Dno?
Z prostej nomenklatury młodzieżowej, powstał news, który dał mi trochę powodów do śmiechu na kilka dni(czasami z tekstów, czasami z autorów). Aż sam nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem czegoś „młodzieżowego”, ale jak widać za stary już jestem. Dodatkowo, dwie osoby będą miały wymierne korzyści z tej zabawy, w postaci pudełek z grą. Nie widzę więc przeszkód, by od czasu do czasu, takie info pojawiało się na stronie.
Konkurs naprawdę fajny, ale… (zawsze jest jakieś ale :/ ) Według mnie, możnaby zorganizować ciut inaczej. Tzn. news ok, ale jeśli same propozycje byłyby składane na forum, napewno byłoby to wszystko bardziej przejrzyste (a i modzi mieliby miejsce do popisu 😀 ).P.S: Gratzy dla zwycięzców!
Nie wiem na jakiej podstawie przytaczanie newsa zahaczającego bezpośrednio o tematykę grową na stronie o takiej tematyce miałoby być dowodem na staczanie się Cd-Action?? A to, że w newsie autor przytoczył swoją opinie na temat określenia „ryje beret” i zechciał zapytać o opinię czytelników to źle? Naprawdę nie rozumiem co w tym było złego?|Swoją drogą zdarzają się na tej stronie tytuły żywcem z wp wyjęte, ale ten nie był jednym z nich. Czyżby aNtYfAnI?
konkurs fajny. aha i gratulacje dla zwycięzców!( mój komentarz został tylko wyróżniony xD )
Poziom newsa to jedno, poziom odpowiedzi drugie – i bardziej zatrważające. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak wielu ludziom się wydaje, że zabawne jest powtarzanie w kółko burackich tekstów z modnych ostatnio internetowych filmików.
”Roxi” nie roxi. :<
Według mnie o wiele lepsze, a na pewno z większą klasą, są wpisy typu: „When it’s done”, ale w ramach rozluźnienia atmosfery EA spisało się raczej dobrze, popełniło jedynie błąd zmieniając treść wiadomości po ujawnieniu całej tej „afery”. Co do „okrutnej prawdy”, koniec końców dwie osoby dostaną fanty, więc sądzę, że takie newsy czochrają bobra i powinny pojawiać się częściej niż Andrzej w solarium. Koniec imprezy. Dziękuję, dobranoc! ;P
Z dedykacją dla Mimizu.
A w mojej szkole „Ale urwał” to się co 5 min ;D|A kto napisał że CDA się stacza o_O ???|To jakiś forumowicz???|Chyba anty-fan???|Bez komenta – jak to mówie
Masa tych wypowiedzi nie pasuje do kontekstu w ogóle :S
CDA się nie stacza. Takie newsy są czasami ciekawe, zwłaszcza jeśli z newsa wyszedł fajny, spontaniczny konkursik 🙂
Lubię placki 😀
Pozazdrościć zwycięzcom. I nie zgadzam się, że CDA stacza się wrzucając takie newsy, ponieważ ten news jest fajny i ciekawy^^
„Zgadzacie się?” Nie CDA nie może się bardziej stoczyć 😛
Wielkie Mixy Youtube’a wymiatają. Ale łUrwał!
Ta wielkiem ixy youtuba i inne takie.. cała szkołą wrzeszczy ale urwał, nie takiego bicia itp. W konkursie co 3-5 odpowiedź to ale urwał…|Cóż news spoko ale oryginalność społeczności niezbyt ciekawa. Lelum Polelum! (Kajko i Kokosz 😀 )
Ja tam się cieszę że mój tekst był godny zamieszczenia powyżej. gratulacje dla zwycięzców!
@Hut: Czytając tytuł newsa który to wszystko zaczął odniosłem wrażenie, że bardziej liczyło się to co napisało EA na Twitterze niż info o Crysisie i z twojej wypowiedzi wnioskuję, że faktycznie tak było. Na postawione przez ciebie poniżej dwa pytania odpowiem, że zupełnie mnie to nie interesuje jako gracza. To są ważne pytania dla wydawcy.
Może moja propozycja nie była za bardzo na poziomie, ale wybierając „zgniata nawet żółwia” oraz „będzie chochrać neurony” myślę, że to :”ryje beret” było lepsze. Jak bym nagrodę przyznał autorowi „Time to no-life!”
Jezus Marian, albo obaj
A za to już za dwa dni 1 Kwiecień. Ciekawe jaki wyrafinowany żart znów nam zrobią redaktorzy CDA :]
Niech zgadnę: „Odkrywamy twarz Smugglera” 😀
Wow, „lubię placki” zostało wyróżnione, gratuluję autorowi. 😛
no i kopytko się załapało ;p
Moje „głaszcze orangutana” zostało wyróżnione 😛
„zwija laczki w wykałaczki” Owni 😀
Moje tez jest 🙂 a propo „będzie chochrać neurony” powinno być chyba czochrać a nie chochrać.
Większość faktycznie nie pasuje do kontekstu. Ale „nie smaż boczku bez koszuli” mi się podoba xd
O jest moje:) „Suty mi stały” XD
Tak zgadzamy się.a
Gratulacje dla wygranych i dla tych poszkodowanych też 😉 |lolp2p – Może moja propozycja nie była za bardzo na poziomie, ale wybierając „zgniata nawet żółwia” oraz „będzie chochrać neurony” myślę, że to :”ryje beret” było lepsze. Jak bym nagrodę przyznał autorowi „Time to no-life!”|@^ Dzięki, ale wiesz; każdy ma swój gust 😉
Tak zgadzamy się;p
I moje z kurami ^^
Tak, zgadzamy się 😛
Heh i moje tu trafiło…choć może nie byłem pierwszy…ale na 4 stronie (headshot!)
Nie zgadzam się z tym, ktory to powiedział!!11! Toż to profanacja… Smugg już namierza jego telefon, a Allor zara zadzwoni…
ŻAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!pyly pyly pyly i wszyscy razem PYLY!!!!!!!!!!
Jeszcze powinno być: niech ginie!
W sumie mogło by być „Ale urwał”. Miało być młodzieżowo, a ten tekst na pewno zaskarbił by sobie wielu zwolenników.
jeszcze Jabuszko i Hlebek mo i Cziken Dżonson ^^ xD
Haha… Po tytule myślałem, że wygrałem, bo w końcu ja pierwszy napisałem „Ale urwał!” 😛
mój został wyróżniony co i tak cieszy batona!!(kocham ten tekst choć nie jest mój.Brawa dla pomysłodawcy)
Jak pewien człek z basha powiedział:|Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.
A mi tam szczena opadła … Czuję się troszkę jak idiota , ale czy tak naprawdę wyraża się „polska młodzież” ? W takim razie to musiałem ostatnie 12 lat w izolatce spędzić , bo dopiero 13 urodzinki mi skoczyły , a już taki wyemowany jestem … Masakra …
No trudno. Nie wygrałem to kupię (pociąg Crysis’a)