20
12.03.2009, 09:06Lektura na 1 minutę

CryTek ogłasza multiplatformowy CryENGINE 3

Twórcy pierwszego Far Cry´a i Crysisa obwieścili, że na Game Developers Conference zaprezentują najnowszą wersję swojego pakietu CryENGINE.


Daniel „CormaC” Bartosik

GDC odbędzie się w dniach 23-27 marca w San Francisco. CrynENGINE 3 ma być uniwersalnym narzędziem, dzięki któremu będzie można tworzyć gry z różnych gatunków, zarówno na PC, jak i na PS3 oraz X360.

"W postaci CryENGINE 3 dostarczamy naszą najlepszą technologię tworzenia gier, która umożliwi naszym klientom urzeczywistnienie ich wizji na obecnych i przyszłych platformach w grach akcji, MMO i innych", zapewnia Cevat Yerli. Szef CryTeku wyraził też pewność, że trzecia wersja technologii CryENGINE zachwyci na GDC wszystkich.

Czekamy zatem na pierwsze prezentacje możliwości CryENGINE 3, pamiętając, że CryTek ma wprawę w przygotowywaniu silników, których mozliwości zapierają dech w piersi.

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1214

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane