50
31.08.2021, 09:46Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: CD Projekt zatrudnił modderów do pracy nad grą

Dobra wiadomość dla fanów modyfikacji.


Rafał „hraboll” Pieczka

Całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości fani Cyberpunka 2077 będą mogli cieszyć się z lepszego, bardziej kompleksowego wsparcia moddingu. Samo studio CD Projekt Red wielokrotnie podkreślało, że docenia fanowską kreatywność i chce tworzyć narzędzia, które spełniają oczekiwania twórców przeróżnych modyfikacji. Według najnowszych doniesień, developer nawiązał ścisłą współpracę z utalentowanymi modderami – twórcami projektu WolvenKit (pierwotnie kreator, edytor modyfikacji do Wiedźmina 3; narzędzie typu „wszystko w jednym”):


In other news, CDPR has hired modders to work on Cyberpunk 2077 and planning modding support, while Take-Two is busy issuing DMCA takedowns.https://t.co/yQpsqKWA9k pic.twitter.com/Lxo2c3g7oM— Tez2 (@TezFunz2) August 30, 2021Z innych wiadomości, CD Projekt Red zatrudniło modderów do pracy nad Cyberpunkiem 2077 i planowania wsparcia moddingu, podczas gdy Take-Two jest zajęte wysyłaniem żądań z tytułu ustawy DMCA (Digital Millennium Copyright Act). (Powiązana wiadomość) Hej, jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Blumster, Nightmarea, rfuzzo i ja dołączymy do CDPR. Będziemy pracować nad różnymi projektami związanymi z back-endem Cyberpunka 2077 i obsługą moddingu gry. Jesteśmy z tego powodu bardzo podekscytowani i mamy nadzieję, że pomożemy przenieść Cyberpunka 2077 na wyższy poziom!


Przypomnę, że stosunkowo niedawno Cyberpunk 2077 otrzymał kolejną aktualizację. Pojawiło się również pierwsze DLC.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane