108
25.12.2020, 16:59Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: Pierwszy pozew przeciwko twórcom gry

Międzynarodowa kancelaria prawna spróbuje wywalczyć odszkodowanie dla inwestorów warszawskiej spółki.


Rafał „hraboll” Pieczka

Kancelaria prawna, Rosen Law Firm, złożyła pozew zbiorowy przeciwko spółce CD Projekt. Opisywane działanie ma na celu uzyskanie odszkodowania dla inwestorów polskiego wydawcy. Do 22 lutego 2021 roku można zgłosić chęć pełnienia roli głównego powoda w sądowym postępowaniu (Businesswire).


Zgodnie z pozwem, oskarżeni w okresie od 16 stycznia do 17 grudnia 2020 roku składali fałszywe i/lub wprowadzające w błąd oświadczenia [„gra radzi sobie zaskakująco dobrze na starszych konsolach” - dop. red] i/lub nie ujawnili, że Cyberpunk 2077 był praktycznie niegrywalny na PS4 i Xboksie One z powodu ogromnej liczby błędów. W rezultacie Sony usunęło grę z oferty PlayStation Store, a firmy Sony, Microsoft i CD Projekt muszą oferować pełną refundację. W konsekwencji spółka CD Projekt zanotowała straty wizerunkowe i finansowe. Oświadczenia pozwanych, które dotyczyły biznesu, wykonywanych operacji i perspektyw, były zasadniczo fałszywe, jak również wprowadzały w błąd i/lub brakowało im racjonalnych podstaw. Kiedy prawdziwe szczegóły wyszły na jaw, inwestorzy ponieśli szkody. Kancelaria Rosen reprezentuje inwestorów na całym świecie, koncentrując swoją praktykę na pozwach dotyczących papierów wartościowych i sporach sądowych dotyczących akcjonariuszy. Prawnicy kancelarii wywalczyli setki milionów dolarów dla poszkodowanych inwertorów.


Przypomnę, iż Cyberpunk 2077 działa już znacznie lepiej na starszych konsolach. Kolejne łatki eliminują błędy i poprawiają stabilność gry. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, po okresie świątecznym otrzymamy dwie duże aktualizacje.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane