5
17.01.2020, 08:43Lektura na 2 minuty

Cyberpunk 2077: „Premiera Cyberpunk Multiplayer w 2021 mało prawdopodobna”

Okazuje się również, że studio traktuje Cyberpunk Multiplayer jako oddzielną grę.


Witold Tłuchowski

CD Projekt Red w głowach wielu fanów jest jednym z ostatnich bastionów gier stricte dla pojedynczego gracza (chociaż nie zapominajmy o Gwincie), co – nie bez powodu – tylko zwiększa popularność studia. Dlatego nie ma co się dziwić zaskoczeniu większości z nas, gdy developerzy ogłosili obecność w produkcji trybu multiplayer. Doczekać się go mieliśmy jakiś czas po premierze pod postacią darmowej łatki, ale że ta została akurat przesunięta, wszyscy spodziewaliśmy się, iż na rozgrywkę wieloosobową przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej.

I co tu dużo mówić – mieliśmy rację. Podczas konferencji dla inwestorów zwołanej pośpiesznie po ogłoszeniu decyzji o opóźnieniu Cyberpunka padło również pytanie o multiplayer. Członek zarządu, Michał Nowakowski, poinformował, że nie powinniśmy się go spodziewać zbyt szybko:


Jeśli chodzi o tryb dla wielu graczy, jedną rzeczą, którą musimy wyjaśnić, jest to, że produkcja AAA, nad którą pracujemy równolegle do CP2077, jest Cyberpunk Multiplayer. To pierwsza rzecz, o której trzeba powiedzieć i myślę, że Adam [Kiciński, prezes zarządu CDPR – red.] miał na myśli to, iż wszystkie premiery się przesuną. Biorąc pod uwagę spodziewane wydanie Cyberpunk 2077 we wrześniu i serię wydarzeń, których spodziewamy się po tej dacie, rok 2021 wydaje się mało prawdopodobny jako data premiery gry Cyberpunk Multiplayer.


Przedstawiciele studia twierdzą również, że ich zdaniem opóźnienie Cyberpunka jest zupełnie inną kwestią niż przesunięcia daty premiery Wiedźmina 3 sprzed kilku lat. W tej chwili twórcy mierzą się z bugami, glitchami, błędami etc., ale cała gra jest podobno w pełni grywalna.

Kiciński upewnił nas również, że w tej chwili CD Projekt pracuje tylko nad dwoma grami AAA: Cyberpunkiem 2077 i Cyberpunkiem Multiplayer (co jest tylko roboczą nazwą).

Cyberpunk 2077 wyjdzie na pecetach, Xboksach One i PS4 (a także Google Stadii) 17 września.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane