15.06.2022, 07:45Lektura na 2 minuty

„Cyberpunk: Edgerunners” – Główny bohater anime pojawił się w grze Cyberpunk 2077

Co prawda nie poznaliśmy go osobiście, ale pewien wyraźny szczegół zdaje się zdradzać, jak skończy się historia opowiedziana w „Cyberpunk: Edgerunners”.

Jak jest główny cel gry Cyberpunk 2077? Odpowiedź na to pytanie może się znacząco różnić w zależności od gracza i jego podejścia do przedstawionej historii oraz narzuconych zadań. Jednak w myśl cyberpunkowego etosu wydaje mi się, że jedną z celniejszych odpowiedzi byłoby: zostać legendą Night City i doczekać się własnego drinka. Zdaje się, że właśnie taki los spotkał głównego bohatera zapowiadanego na wrzesień serialu Netfliksa „Cyberpunk: Edgerunners”.

(Uwaga! Nie wiem, czy w dalszej części tego newsa znajdują się spoilery, bo jeszcze nie oglądałem anime, ale jeśli chcecie zasiąść do „Cyberpunk: Edgerunners” z czystym umysłem, niezmąconym żadnymi spekulacjami, to być może powinniście przerwać lekturę w tym miejscu).

Jak zwrócono uwagę w powyższym tweecie, „Cyberpunk: Edgerunners” ma opowiedzieć historię Davida Martineza, dziecka ulicy z Santo Domingo, które pod wpływem osobistej tragedii poddało się instalacji potężnego implantu, co wprowadziło go do niebezpiecznego półświatka cyberpunkowych wyrzutków. Serial ma stanowić zamkniętą w 10 odcinkach całość, co już pozwala snuć pewne przypuszczenia odnośnie do tego, jak się skończy ta opowieść.

Kolejnym argumentem za takim zakończeniem jest przywołany obok screen z gry. W Cyberpunku 2077 istnieje drink nazwany imieniem Davida Martineza, który możemy zamówić w barze Afterlife. To znaczy, że Martinez w istotny sposób zapisał się w historii Night City i... prawdopodobnie nie chodzi już żywy jego ulicami. Albo przynajmniej sfingował swoją śmierć.

Przyznaję, że to sympatyczny detal i pozwala wierzyć w to, że CD Projekt Red jednak pilnuje pewnych szczegółów w rozwoju swojego cyberpunkowego uniwersum. Już jestem ciekaw, co takiego zmajstrował Martinez, bo przeczuwam chryję największego kalibru.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane