12
18.11.2009, 09:49Lektura na 1 minutę

Czystki w EA: twórcy Mercenaries idą do piachu, pracę da im Epic i Gearbox. I szok: Command & Conquer od twórcy "hirołsów"?

Sprawa zwolnień i reorganizacji w Electronic Arts jeszcze się nie zakończyła. Serwis Gamasutra dotarł od notatki sporządzonej przez jednego z szefów EA, która zdradza co nieco na temat dalszych planów firmy.


Hut

Zgodnie z planami reorganizacyjnymi w EA, studio Pandemic, zostanie zamknięte praktycznie natychmiast. Jego szefowie zostaną przeniesieni do wewnętrznego studia EALA, wraz z nimi trafią tam najważniejsi członkowie zespołów związanych z markami Pandemic, czyli głównie grą Mercenaries, zapewne także część zespołu pracującego przy The Saboteur.

Na te wieści zaregował Cliff Bleszinski z Epic Games, który na Twitterze poinformował, że jego studio prowadzi nabór, więc chętnie przyjmie ludzi z doświadczeniem. Zatrudnia także podobno Gearbox.

Jednocześnie EA zapewnia, że tytuły Pandemic "będą żyły" i na początku przyszłego roku poznamy plany z nimi związane. Mercenaries 3? Chętnie - szczególnie, jeśli wreszcie nie będzie bugów.

Ta sama notatka przynosi też inne informacje. Potwierdza się to, że EA planuje "wznowić serię Medal of Honor według nowych założeń projektowych, które są po prostu powalające" (będzie plastikowy karabin?), oraz - UWAGA! - "wprowadzić markę Command & Conquer do nowego modelu cyfrowego, który na nowo podekscytuje fanów cyklu", a osobą, która ma się tym zająć będzie Jon Van Caneghem, człowiek który wymyślił całą serię Might & Magic / Heroes of Might & Magic.

Redaktor
Hut
Wpisów4059

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze