Danganronpa V3: Killing Harmony przechwala się reakcjami prasy [WIDEO]
Nowy zwiastun to okazja, by podejrzeć, jak branżowe media oceniły produkcję Spike Chunsoft.
...a przy okazji sposobność na podejrzenie kilku ujęć wprost z rozgrywki.
Osobom, które jeszcze nie dały się unurzać w różowej krwi, tłumaczę i objaśniam: Danganronpa to seria japońskich przygodówek, w których grupa wybitnie uzdolnionych nastolatków trafia do szkoły zarządzanej przez pluszowego Monokumę. Obiekt jest zamknięty i by się z niego wydostać należy... zabić innego ucznia. I zrobić to w taki sposób, by podczas rozprawy klasowej (woniejącej cyklem Ace Attorney) inni uczniowie błędnie wskazali mordercę.
Dotychczas seria doczekała się dwóch "dużych" części (których wątki konkluduje anime "Danganronpa 3: The End of Hope's Peak Academy") i spin-offa (Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls). Trzecia odsłona jest od niedawna dostępna na PC, PS4 i Vicie.
Nawiasem mówiąc: choć na powyższym materiale nie znalazło się miejsce dla oceny z CD-Action, nie mamy do wydawcy żalu, bo też CDA 12/2017 z recenzją Danganronpa V3: Killing Harmony będzie dostępne w kioskach dopiero od jutra. Zdradzę jednak, że również kolega redaktor Cross ocenił wysiłki Spike Chunsoft bardzo wysoko. Jak pisze:
Killing Harmony – choć tak często niedojrzałe, problematyczne i absurdalne w sposób typowy dla anime wycelowanego w nastolatków – wbrew osobistym interesom twórców i wydawców zmusza nas do przemyślanej odpowiedzi na pytanie, czym są dla nas sequele, kryminały, pełne przemocy gry wideo i fikcja jako taka. A potem stawia sprawę jasno: albo dorośniemy i zaczniemy wymagać od swoich ulubionych historii więcej, albo razem ze swoimi bohaterami utkwimy w fikcyjnym czyśćcu, w kółko pochłaniając te same nieszczere morały.
Czytaj dalej
Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.