2
12.07.2023, 09:15Lektura na 1 minutę

Dave the Diver sprzedał milion kopii w 10 dni

Gra o nurkowaniu i prowadzeniu restauracji rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.


Marcin Hołowacz

Niedawno zastanawiałem się, czy Dave the Diver podbije świat, natomiast dzisiaj mogę napisać, że gra jest na dobrej drodze, ponieważ udało się sprzedać aż milion kopii w zaledwie 10 dni. Ta niepozorna produkcja z grafiką 2D zebrała wyjątkowo dobre noty u branżowych recenzentów, a później z łatwością podbiła również serca graczy.

Opinie na Steamie są przytłaczająco pozytywne, więc twórcy mają powody do radości. Oczywiście wisienką na torcie jest wysoka sprzedaż, która dosłownie znajduje się na szczycie wspomnianego tortu.

Na czym polega fenomen tej gry? Wygląda na to, że dla wielu ludzi jest pozytywnym zaskoczeniem, które skrywa w sobie zaskakującą głębię, bo oczywiście jest tu sporo nurkowania, ale… przy okazji tytuł regularnie prezentuje jakieś nowe mechaniki. W moim podsumowaniu ocen dla Dave the Diver pisałem, że zdaniem jednego z recenzentów gra posiada całkiem zróżnicowane misje i przyjemne przerywniki filmowe, a napotykane ekscentryczne postacie bawią i są czymś pozytywnym.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze