19.04.2023, 16:45Lektura na 2 minuty

Dead Cells: Znamy datę startu zbiórki na planszówkę

Motion Twin i Evil Empires niedługo rozpoczną zbiórkę na planszówkę opartą na Dead Cells. Odpowiedzialne za nią będzie Scorpion Masqué.


Patryk „Delighter” Żelazny

Mogę chyba spokojnie powiedzieć, że Dead Cells od swojej premiery w 2018 podbiło mały kawałek świata. W 2020 roku pisaliśmy o sprzedaży 3,5 miliona kopii, a to przecież nie jest wynik mały. Dopiero co dostaliśmy duże DLC Return to Castlevania, które zostało dość ciepło przyjęte przez graczy (wynik na Metacriticu to 7.2/10, ale niestety ocen nie jest za wiele).

Jak już wiedzieliśmy od jakiegoś czasu, developerzy, czyli Motion Twin oraz Evil Empires, zamierzają przenieść morderczego dungeon crawlera na półkę z planszowymi grami. Jednak już zostały podjęte ku temu pierwsze oficjalne kroki, bo zapowiedzieli zbiórkę na Kickstarterze, która ruszy 16 maja. Aktualnie strona jest mocno uboga w jakiekolwiek informacje, ale twórcy obiecali ich więcej w niedalekiej przyszłości (no, przy ruszaniu zbiórki już muszą być). Niemniej możecie włączyć sobie powiadomienie, które krzyknie do was, jak tylko wydarzenie się rozpocznie. Twórcy raczej nie narzekają na brak zainteresowania, bo do tej pory udało się zebrać blisko 12,5 tysiąca obserwujących.

Za produkcję planszówki odpowiadać będzie kanadyjskie Scorpion Masqué. Będzie to gra przeznaczona dla od 1 do 4 osób, a czas pojedynczej partyjki powinien oscylować wokół 45 minut, jak czytamy na stronie Scorpiona. Na razie chyba tyle musi nam wystarczyć.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze