7
16.06.2013, 09:37Lektura na 2 minuty

Dead Space: Seria żyje, ale nad kolejną częścią nie pracuje Visceral Games

Po niezbyt dobrej sprzedaży Dead Space’a 3 pojawiły się pogłoski, że EA postanowiło wyrzucić całą markę do kosza i anulowało prace nad czwartą częścią serii. W jednym z wywiadów udzielonych w trakcie E3 przedstawiciel Electronic Arts zapewnił, że cykl nie został pogrzebany, choć jego kolejną odsłoną nie zajmuje się Visceral Games, które odpowiedzialne jest za nowy, „bardzo ekscytujący” projekt.


Piotrek66

Patrick Soderlund, prezes EA Games, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer został zapytany o losy Dead Space’a i odpowiedzialnego za rozwój serii studia Visceral Games. Odpowiedź powinna ucieszyć fanów przygód Isaaca Clarke’a. Jak mówi:


Nie powiedziałbym, że Dead Space został całkowicie anulowany. Czy Visceral Games pracuje nad kolejną grą z cyklu? Nie. Zajmują się czymś innym, czymś bardzo ekscytującym. Trzeba spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy. Lepiej oddelegować ich do pracy nad czwartą częścią serii, której poprzednie trzy zrobili? Czy lepiej pozwolić im zająć się czymś nowym, co chcą stworzyć i czym się pasjonują? Jestem niezmiernie przekonany, że musimy dawać naszym fanom do rąk jak najlepsze produkcje. Aby zrobić świetną grę, musisz najpierw mieć bardzo dobrą ekipę, która wkłada całe swoje serce w to, co tworzy. To prosty parametr. Z niego wynikają wszystkie inne rzeczy. Pieniądze, czas, itd. Te elementy są mniej ważne. Tak właśnie osiąga się sukces.


Jak dodaje:


To proste. Czy będzie kolejna odsłona Dead Space’a? kto wie? Czy zabiliśmy serię? Nie, oczywiście, że nie. Teraz jednak developerzy koncentrują się na czymś innym, z czego gracze powinni być zadowoleni.


Pytanie tylko, czym jest nowy projekt Visceral Games. Czy to kolejny horror? A może slasher pokroju Dante’s Inferno? Zapewne prędko się tego nie dowiemy…

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze