2
19.04.2024, 14:30Lektura na 1 minutę

Descent 3: Twórca udostępnił większość kodu źródłowego

Jeden z twórców Descenta 3 udostępnił większość kodu źródłowego gry, dzięki czemu fani będą mogli ulepszyć kultowy tytuł.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Kevin Bentley, będący jednym z twórców kultowego Desenta 3, udostępnił prawie cały kod źródłowy gry. Programista usunął z niego jedynie biblioteki należące do firmy Interplay, do których zaliczają się fragmenty kodu związane z odtwarzaniem dźwięków oraz przerywników filmowych. Co to oznacza w praktyce? Fani gry będą mogli samodzielnie usprawnić działanie Descenta 3 na współczesnych komputerach.

Co prawda tytuł jest dostępny na GOG-u i Steamie, ale prawie 25-letnia produkcja Outrage Games nie obsługuje popularnych dzisiaj rozdzielczości i proporcji ekranu. Dwie pierwsze odsłony serii zdążyły przez lata dostać fanowskie modyfikacje, które zapewniają pełną kompatybilność ze współczesnymi systemami operacyjnymi – Descent 3 potrzebuje natomiast gruntownych ulepszeń engine’u, których implementacja będzie teraz możliwa. Fani już zakasali rękawy i wzięli się do pracy – wraz z Bentleyem czyszczą kod z wadliwych fragmentów, a także przygotowują fundamenty pod przyszłe usprawnienia.

Descent 3 jest trójwymiarową strzelaniną, która zadebiutowała w 1999 roku. W grze wcielamy się w pilota małego statku kosmicznego, a pełna swoboda ruchu w stanie nieważkości jest tym, co odróżniało tę serię od większości ówczesnych shooterów. 


Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2
Brak okładki
Descent 3
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
-
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Descent 3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze