31
13.07.2013, 10:32Lektura na 1 minutę

Deus Ex: The Fall - Masz iPhone´a poddanego jailbreakowi? Nie postrzelasz [UPDATE]

W niektórych grach developerzy stosują nietypowe zabezpieczenia antypirackie, które nie tyle uniemożliwiają uruchomienie produkcji, co wpływają na rozgrywkę. Najświeższym przykładem jest Deus Ex: The Fall, który w środę pojawił się na iOS. Jeśli tytuł odpalimy na urządzeniu ze złamanymi zabezpieczeniami (tzw. jailbreakiem), nie będziemy mogli… strzelać.


Piotrek66

O fakcie poinformował jeden z użytkowników Reddita. Okazuje się, że gdy uruchomimy Deus Ex: The Fall na iUrządzeniu, na którym przeprowadzono jailbreak, nie da się strzelać. Gdy chcemy sięgnąć po broń palną, pojawia się komunikat informujący, że ta opcja nie działa na sprzęcie ze złamanymi zabezpieczeniami.

Patent ciekawy, ale chyba nie do końca przemyślany. A to dlatego, że pomijając moralny aspekt jailbreaka, na potraktowanym nim urządzeniu można instalować także legalnie zakupione aplikacje i gry, zaś zabezpieczenie Deus Ex: The Fall dotyczy także oficjalnych wersji gry z AppStore’a.

[UPDATE]:

W oficjalnym oświadczeniu przesłanym mediom przedstawiciele Square Enix przeprosili za zaistniałą sytuację. Przyznają, że ich komunikat nie był od początku jasny - powinni poinformować, że gra na iUrządzeniach poddanych jailbreakowi będzie w pewien sposób ograniczona. W związku z tym firma udostępniła aktualizację, która eliminuje to nietypowe zabezpieczenie, by wszyscy mogli cieszyć się produkcją.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze