16
11.11.2018, 13:42Lektura na 2 minuty

Diablo Immortal: Akcje Activision Blizzard straciły na wartości

Spółka zbiera też łomot po publikacji kwartalnego raportu finansowego.

Zapewne uznacie to za truizm, ale inwestowanie na giełdzie wiąże się z wielkimi emocjami – cena papierów wartościowych nie jest w końcu podyktowana tylko wynikami firmy, ale też zaufaniem, jakim darzą ją klienci i inwestorzy. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że akcje Activision Blizzard zanotowały pokaźny (7%) spadek po prezentacji Diablo Immortal, na którą gracze zareagowali, delikatnie mówiąc, negatywnie. Przecena wywołała niemałą burzę wśród giełdowych analityków, którzy spodziewali się odwrotnej reakcji na prezentację nowego tytułu. Ich oczekiwania nie były bezpodstawne – według raportu Bloomberga Diablo Immortal ma szansę zawojować chiński rynek gier mobilnych i generować przychód na poziomie 300 milionów dolarów rocznie.

Tak czy inaczej, zawód spowodowany okolicznościami prezentacji mobilki nie wyszedł Blizzardowi na dobre, co analitycy z Cowen & Company podsumowali w swojej nocie do inwestorów tak:


[Blizzard] mocno przeliczył się w temacie reakcji fanów na nowy tytuł, co może sugerować, że firma nie słucha głosu swoich klientów tak, jak powinna.Po spadku wywołanym prezentacją nowego Diablo z niecierpliwością oczekiwałem na kwartalny raport finansowy firmy. Dodatkowo mocny start Black Ops 4 i sukcesy Battle for Azeroth w połączeniu ze stale rosnącą bazą użytkowników Hearthstone’a czy tytułów mobilnych (takich jak Candy Crush Saga) miały szansę ustabilizować giełdowe wykresy i zredukować skutki fatalnej zapowiedzi Diablo Immortal. Ostatecznie publikacja sprawozdania pogłębiła spadki o kolejnych 12 punktów procentowych, ponieważ wyniki finansowe firmy rozminęły się z oczekiwaniami analityków, którzy spodziewali się wzrostu dywidendy na akcjach do poziomu 50 centów w porównaniu z 37 centami za analogiczny okres w roku ubiegłym. Wzrost co prawda nastąpił, ale zysk na każdym papierze wyniósł 42 centy. Firma odnotowała też spadek przychodów z 1,62 do 1,51 miliarda dolarów.

atvi-jpg_c0jue.jpg
Redaktor
El_Pachon
Wpisów62

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane