5
30.03.2021, 15:42Lektura na 1 minutę

Disco Elysium: Premiera poprawionej wersji, pełny dubbing i wizyta na konsolach Sony [WIDEO]

Pecetowcy otrzymają stosowną łatkę za darmo.


Paweł „Cursian” Raban

Niepozorna gra studia ZA/UM okazała się jednym z największych zaskoczeń 2019 i przez jakich czas dzierżyła tytuł najlepiej ocenianej produkcji tamtego roku. Gracze docenili przede wszystkim znakomitą fabułę i odwagę w poruszaniu drażliwych kwestii społeczno-politycznych. Zważywszy na to, że rozgrywka obracała się wokół dialogów i wymagała przebrnięcia przez istne mury tekstu, wiele osób miało z Disco Elysium dwa problemy. Pierwszym był brak polonizacji, drugim nieobecność dubbingu, który rozwiewałby przygnębiającą ciszę i pomagał wczuć się w klimat.

O ile na translację na nasz język wciąż nie ma co liczyć, wraz z debiutującą dziś edycją Final Cut otrzymamy pełny angielski dubbing (a także nowe zadania, postacie i wsparcie dla kontrolerów). Pecetowy dostaną aktualizację bezpłatnie. Dziś Disco Elysium ląduje też na PS4 i PS5, a w planach na dalszą przyszłość są wersje na Switcha i konsole Microsoftu.

Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3190

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze