1
14.09.2022, 10:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Discord na Xboksie z czatem głosowym dla wszystkich

Już od teraz dzięki Discordowi możecie rozmawiać ze znajomymi w grach na PC i Xboksach w bardzo prosty i łatwo dostępny sposób.


Patryk „Delighter” Żelazny

Discord jako komunikator podbijał serca kolejnych użytkowników miarowo przez ostatnie lata – w tym również nasze – i wywołał spory boom podczas pandemii. Nie umknęło to firmom-gigantom, jednak pomimo szczerych chęci Microsoftu, nie udało mu się kupić komunikatora za niemałą sumkę. Discord postanowił pójść w nieco innym kierunku i zamiast tego nawiązał współpracę, pozwalając graczom z Xboksami łączyć się z użytkownikami pecetów – do tej pory miało to tylko miejsce w ramach programu Xbox Insider. Discord ma w planach również wprowadzić opcję rozmowy na PlayStation, być może jeszcze w tym roku.

Microsoft w tej kwestii jest jednak krok do przodu, ponieważ na Xboksach One oraz Xboksach Series X/S możecie łączyć się z Discordem już teraz, nawet jeśli nie jesteście Insiderami. Jest to swojego rodzaju przełom w komunikacji głosowej między graczami na różnych platformach, która bywa znacznie utrudniona.

Żeby móc skorzystać z tej opcji, najpierw będziecie musieli połączyć swoje konto Discorda z Xboksem – nawet jeśli mieliście zrobione to już wcześniej, to ten krok należy powtórzyć. Potrzebujecie również zainstalowanej mobilnej aplikacji Xboksa, żeby transferować swoje połączenie głosowe. Jeśli obie te rzeczy macie przygotowane, możecie wejść na dowolny kanał i zobaczycie nową opcję dołączenia.

O wiele bardziej szczegółowe instrukcje, które poprowadzą was krok po kroku, znajdziecie na oficjalnej stronie Discorda.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów769

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane