2
15.05.2024, 13:00Lektura na 2 minuty

Discord podobno określa płeć i wiek użytkowników

Wedle doniesień proceder ten mógł rozpocząć się jeszcze w sierpniu 2022 roku.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

O tym, że Discord podobno korzysta z uczenia maszynowego do przypisywania swoim użytkownikom płci i kategorii wiekowej, przekazało za pośrednictwem serwisu X konto Discord Previews zajmujące się analizą nowości implementowanych przez platformę.

Jak się okazuje, proceder ten może sięgać nawet sierpnia 2022 roku. Jeśli ciekawi was, w jaki sposób zostaliście skategoryzowani przez Discorda, istnieje sposób, aby się tego dowiedzieć.

Wedle instrukcji zamieszczonej przez użytkownika kryjącego się za pseudonimem bignutty, aby zyskać dostęp do wspomnianych danych, należy przejść do ustawień platformy i znaleźć w niej zakładkę „Prywatność i bezpieczeństwo”. Po zjechaniu na sam dół naszym oczom powinien ukazać się przycisk „Zażądaj danych”. W tym miejscu warto zaznaczyć, że owe dane nie zostaną do nas wysłane natychmiastowo, a administracja Discorda ma na przeprowadzenie tego procesu nawet miesiąc.

Jeśli udało nam się wejść w posiadanie paczki danych w formacie .zip, musimy odnaleźć w niej foldery „activity”, a w nim kolejny, tym razem nazwany „analytics”. W nim znajdziemy plik .json, którego nazwa rozpoczyna się od „events”. To właśnie tam znajdziemy informacje na temat przypisanej nam przez Discorda płci oraz kategorii wiekowej. W przypadku tej pierwszej interesuje nas parametr „predicted_gender”, który możemy wyszukać z pomocą skrótu klawiszowego CTRL + F.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów954

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze