13.03.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Discord: W aplikacji zagości więcej wbudowanych gier

Discord udostępni Embedded App SDK chętnym developerom, dzięki czemu populacja wbudowanych w Discorda gier i aplikacji bez wątpienia się zwiększy.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Użytkownicy Discorda z pewnością mieli okazję skorzystać już z jednej z aplikacji lub gier wbudowanych w platformę, aczkolwiek nietrudno zauważyć, że ich liczba nie jest zbyt imponująca. Ten stan rzeczy może ulec zmianie wraz z nadejściem 18 marca, kiedy to udostępniony zostanie Embedded App SDK, który pozwoli wszystkim chętnym developerom opracowywać własne oprogramowanie osadzone wewnątrz Discorda.


Embedded App SDK

Czym w ogóle jest Embedded App SDK? Wedle posta na blogu Discorda, rzeczony zestaw narzędzi dla programistów umożliwi tworzenie aplikacji osadzonych w Discordzie w taki sposób, w jaki obecnie wyświetlają się obecne w serwisie od dłuższego czasu „Aktywności”.

Źródło: https://discord.com/blog/headed-to-gdc-2024-check-out-the-latest-news-for-discord-game-devs

Włodarze platformy zapewniają przy tym, że mają zamiar uczynić z niej „najlepsze miejsce dla programistów do robienia wszystkiego: tworzenia, udostępniania, rozpowszechniania, odkrywania i zarabiania na swojej pracy”. Zapowiedziano także, że na Discordzie ciepło przyjęte zostaną wszelkie aplikacje – zarówno te proste, bazujące na tekście, jak i bardziej rozbudowane, pozwalające na wspólną zabawę z pokaźną grupą znajomych.

Co więcej, aplikacje przestaną być ekskluzywne dla serwerów. Nowa aktualizacja umożliwi przypisanie ulubionych apek do konta, dzięki czemu będzie można korzystać z nich w niemal każdym miejscu w ramach Discorda. Koniec końców, ostateczna decyzja co do tego, czy użytkownikom zostanie udostępniona taka opcja, będzie zależeć od developerów stojących za daną aplikacją.

Źródło: https://discord.com/blog/headed-to-gdc-2024-check-out-the-latest-news-for-discord-game-devs

Zapowiedziano także wielki powrót programu Discord App Pitches. Jeśli macie pomysł na aplikację lub grę, która mogłaby zrobić furorę na Discordzie, możecie zgłosić swój projekt i jeśli tylko przypadnie on do gustu sędziom, macie szansę wygrać dofinansowanie w kwocie sięgającej nawet 30 000 dolarów.

Na koniec warto przypomnieć także o tym, że na Discorda wkrótce zawita także nowa funkcja znana pod mianem Quests. Z kolei obecny rok nie zaczął się zbyt dobrze dla niektórych pracowników przedsiębiorstwa, jako że ponad setka z nich została zmuszona do pożegnania się ze swoją pracą.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów937

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze