10
26.03.2013, 16:23Lektura na 1 minutę

Divekick: Bijatyka... z jednym ciosem [WIDEO]

Czasem z rzuconego mimochodem żartu może się narodzić coś zupełnie poważnego. Tak było z Divekickiem — nową bijatyką studia Iron Galaxy, w której w przeciwieństwie do innych tego typu produkcji gracze mogą skorzystać... z tylko jednego ciosu.


Piotrek66

Brzmi to niewiarygodnie, ale mechanizm rozgrywki jest bardzo prosty — w Divekicku mamy do dyspozycji tylko dwa przyciski: skok i kopniak. Gdy skorzystamy z tego drugiego w powietrzu, bohater zaatakuje wroga "z góry", zaś wciśnięcie go na ziemi spowoduje odskok od przeciwnika. Starcie wygrywa ten, kto jako pierwszy uderzy oponenta w pięciu kolejnych rundach.

Dodatkowo z każdym wyprowadzanym ciosem zapełniać się będzie specjalny pasek, który aktywuje tryb kick factor — zwiększa on drastycznie szybkość wojownika i pozwala wyprowadzić dwie techniki (w powietrzu i na ziemi) poprzez wciśnięcie jednocześnie przycisków skoku i kopniaka. Uwaga jednak — gdy zostaniemy trafieni przez wroga, nasz bohater zostanie oszołomiony, pasek się wyzeruje, a w następnej rundzie będziemy musieli go dłużej ładować.

To wszystko powoduje, że rozgrywka jest szybka i dynamiczna, nie trzeba uczyć się skomplikowanych kombosów i można skupić się na szlifowaniu własnych umiejętności. I pomyśleć, że gra narodziła się jako żart...

Divekick ukaże się latem w PlayStation Network. A poniżej zwiastun:

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze