4
5.07.2021, 11:48Lektura na 2 minuty

Doom Eternal otrzyma tryb hordy dla pojedynczego gracza zamiast zapowiadanej przed premierą Inwazji

Studio pracuje tez nad odświeżeniem wieloosobowego Battlemode.


Witold Tłuchowski

Doom Eternal był krokiem naprzód względem poprzedniej odsłony właściwie w każdym aspekcie – prócz multiplayera. W jego wypadku id Software postanowiło pójść bowiem w zupełnie innym kierunku, proponując miast tradycyjnego deathmatchu asymetryczny Battlemode, w którym gracze wcielają się w demony i walczącego z nimi Doom Slayera. Podobne założenia miał mieć tryb Inwazji pozwalający chętnym najeżdżać osoby przechodzące kampanię (takie ataki dałoby się wyłączyć w opcjach) – studio jeszcze w 2019 zapowiadało, że pojawi się on w produkcji „jakiś czas po premierze”.

Po kilkunastu miesiącach developerzy podjęli jednak w końcu decyzję, by zaniechać prac nad Inwazją. Zamiast tego id Software zamierza skupić się na przeznaczonym dla pojedynczego gracza trybie Hordy.


Jak wielu z was wie, chcieliśmy udostępnić w grze bezpłatny tryb Inwazji. Jednak nieprzewidziane okoliczności, konsekwencje pandemii i praca zdalna wpłynęły na postępy w produkcji tego dodatku. Z czasem przysłuchiwaliśmy się też wielu waszym pozytywnym opiniom dotyczącym rozgrywki i walki w dostępnych dodatkach oraz na poziomach eksperckich. Wzięliśmy to wszystko pod uwagę i zdecydowaliśmy, że przeniesiemy zasoby z trybu Inwazji do zupełnie nowego trybu Hordy dla jednego gracza. Jesteśmy pewni, że tryb Hordy zapewni wam więcej różnorodności i wyzwań, których oczekujecie. Dodatkowo, nasz zespół pracuje nad odświeżeniem Battlemode, zawierającym bardziej rywalizacyjną strukturę, opartą o rangi. Przygotowujemy też szereg aktualizacji rozgrywki i balansu oraz kolejną mapę. Więcej informacji chcemy podać podczas QuakeCon, w sierpniu.


Przypomnę, że od zeszłego tygodnia Doom Eternal dostępny jest też w wersji na nową generację konsol.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane