12
7.09.2020, 10:56Lektura na 2 minuty

Doom uruchomiony na teście ciążowym [WIDEO]

Plus i minus to jedyne... a nie, jeszcze Cyberdemon.


Witold Tłuchowski

Śmiejemy się ze Skyrima, a to przecież Doom jest absolutnym liderem, jeżeli chodzi o liczbę portów i konwersji na przeróżne platformy. Ponieważ już dawno temu uruchomiono go na wszystkim co możliwe, fani zabrali się za projekty – zdawać by się mogło – niewykonalne.

Pierwszy Doom to jednak wdzięczna bestia, a moc współczesnych lodówek czy pralek to dla niego aż za dużo. Stąd w arcydzieło id Software zagrać mogliśmy już na konsoli na korbkę czy kasie w McDonaldzie. Pora więc na zupełnie nowy poziom: specjalizujący się w starszych technologiach użytkownik Twittera Foone pochwalił się przeportowaniem Dooma na test ciążowy. Bo przecież dlaczego by nie.

Twórca obiecał, że w najbliższym czasie podzieli się szczegółami na temat tego, jak udało mu się zmusić grę do działania na tak imponującym (nawet jeśli mocno zmodyfikowanym) sprzęcie. Oczywiście komfortowa zabawa na czymś takim graniczy z niemożliwością, ale hej, nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane