Dota 2: Zawodowi gracze pokonali sztuczną inteligencję [WIDEO]
W ramach imprezy The International 2018 planowano rozegrać trzy pojedynki z udziałem OpenAI Five i zawodowych graczy. Planowano, bo ostatecznie trzeci mecz nie był potrzebny do wyłonienia zwycięzcy. Rozwinięta sztuczna inteligencja, która każdego dnia „trenuje” w Dotę 2 przez ekwiwalent 180 lat, przegrała 0:2. Tym samym profesjonalni gracze z dwóch drużyn – brazylijskiej PaiN Gaming oraz chińskiej Big God – wzięli udany odwet za porażkę byłych e-sportowców.
Co ciekawe, Greg Brockman, współzałożyciel firmy OpenAI, zasugerował w rozmowie z serwisem The Verge, że sztuczna inteligencja bardzo szybko adaptuje się do nowej sytuacji i uczy się grać przeciwko konkretnemu rywalowi. Zatem ewentualny rewanżowy pojedynek może zakończyć się porażką profesjonalnych graczy:
Zwykle zaczynamy grać z takimi zespołami, gdy jesteśmy na ich poziomie, a następnie za tydzień lub dwa je pokonujemy. Zdarzyło się tak już wiele razy.
Poniższe materiały wideo prezentują przebieg wspomnianych meczów.

„Planowano, bo ostatecznie trzeci mecz nie był potrzebny do wyłonienia zwycięscy.” Bardzo profesjonalne zawody, w których zmienia się zasady w trakcie meczu… AI chyba nie stwierdziło, że oddaje rozgrywke walkowerem..
@fakeit Rozgrywki esportowców z open ai były w systemie bo3 ( do 2 zwycięstw), więc po wygraniu dwóch gier nie było sensu rozgrywać trzeciej gry.
@down dokładnie, czemu ludzie którzy nie mają pojęcia zawsze się wypowiadają jakby byli ekspertami w tej sprawie