1
7.04.2022, 11:00Lektura na 2 minuty

Dune: Spice Wars jeszcze w kwietniu we wczesnym dostępie

Twórcy najnowszej strategii osadzonej w uniwersum „Diuny” zapowiedzieli też Fremenów jako czwartą grywalną frakcję.


Jakub „rajmund” Gańko

Po sukcesie ostatniej ekranizacji „Diuny” w reżyserii Denisa Villeneuve'a twórcy gier szybko przypomnieli sobie, że przyprawa musi płynąć i jeszcze pod koniec zeszłego roku zapowiedzieli strategię Dune: Spice Wars. Wkrótce potem studio Shiro Games uściśliło, że będzie to RTS z elementami 4X, a do pełni szczęścia brakowało nam tylko informacji o nadchodzącej premierze. Twórcy zapowiadali jedynie, że Spice Wars trafi do wczesnego dostępu przed końcem 2022 roku.

Teraz okazuje się, że nie będziemy musieli wcale długo czekać: gra wyląduje w Early Accessie już 26 kwietnia.


Mamy w studiu tylu zapalonych fanów „Diuny”, że każdego dnia obserwuję ich prawdziwy entuzjazm i mam nadzieję, że uda się go przekazać w grze. Z całym naszym zapałem do materiału źródłowego i wiedzą, jaką zdobyliśmy przy tworzeniu Northgardu, nie mogę się doczekać, aż oddamy tę grę w ręce graczy.


Sebastien Vidal, Shiro Games

Twórcy przy okazji zdradzili również czwartą grywalną frakcję – po Atrydach, Harkonnenach i Przemytnikach przyszła pora na Fremenów. Pustynne plemię, tak jak w książce i filmach, ma być doskonale przyzwyczajone do niełatwych warunków życiowych na Arrakis i mieć mniejsze szanse na zwrócenie uwagi czerwiów. Na ich czele stanie planetolog Liet Kynes (twórcy gry trzymają się wersji, że to kobieta), a wśród jej doradców nie zabraknie Stilgara i Chani.

Dune: Spice Wars - doradcy Fremenów

Według obecnych planów Dune: Spice Wars ma spędzić we wczesnym dostępie od 9 do 12 miesięcy. W przyszłości możemy spodziewać się dodania trybu multiplayer, a także jeszcze jednej grywalnej frakcji. Grę można już dodawać do listy życzeń na Steamie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1699

Obserwujących9
Dune: Spice Wars
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9
Platformy
PC
Gatunek
4X, RTS
Producent
Shiro Games
Dune: Spice Wars

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze