11.02.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Dziś finał Intel Extreme Masters Katowice 2024

W Katowicach trwa właśnie Intel Extreme Masters 2024. Na rozstawionej w Spodku arenie CS2 mierzą się najlepsze esportowe zespoły – dziś zaś poznamy najlepszy z nich.


Grzegorz „Krigor” Karaś

To już trzeci dzień esportowych zmagań. Pierwszy przyniósł niespodziankę w postaci odpadnięcia zespołu G2 Esports, którego trenerem jest Wiktor „TaZ” Wojtas. Wczoraj z kolei poznaliśmy finalistów.


Kto sięgnie po puchar?

Niestety, MOUZ, czyli zespół w którym na pozycji kapitana gra Kamil „siuhy” Szkaradek, odpadł w meczu z idącym jak burza FaZe Clanem. To już drugie zwycięstwo na dwóch mapach z rzędu tego teamu w Katowicach i wygląda na to, że FC z Filipem „NEO” Kubskim w fotelu trenera pewnie idzie po puchar. Plany może im jednak pokrzyżować Team Spirit, czyli drugi finalista, który wczoraj marzeń o głównej nagrodzie pozbawił drużynę Team Falcon.

Mówiąc nawiasem, Team Spirit to zespół składający się z pięciu Rosjan i Ukraińca. Dość osobliwa mieszanka, zważywszy na sytuację geopolityczną, no ale cóż – chłopakom to najwyraźniej nie przeszkadza i zamierzają dziś powalczyć, stając naprzeciw wspomnianego już i prowadzonego przez Polaka zespołu FazeClan. Nie wiem jak wy, ale ja chyba wiem, komu będę kibicować. Transmisję z finału znajdziecie na Twitchu, na kanale ESL CS. Start o 17.00.


A co tam w Spodku?

Rzeczone zmagania toczą się w katowickim Spodku, który po raz kolejny już gości najlepsze zespoły esportowe, tym razem grające w CS2, następcę CS:GO. Oprócz tego na odwiedzających czeka scena, gdzie toczą się zmagania w StarCrafta 2, a także hala expo z rozstawionymi stoiskami różnych mniej lub bardziej związanych z gamingiem firm, oraz rozsiane po całym terenie strefy z gadżetami i gastronomią.

Clément „Clem” Desplanches, Team Liquid - StarCraft 2, fot. Monster Energy
Clément „Clem” Desplanches, Team Liquid - StarCraft 2, fot. Monster Energy


Ludzi tradycyjnie od groma – czasem trudno się wręcz przecisnąć. Siłą rzeczy czasem prowadzi to do chaosu, nie zmienia to jednak faktu, że impreza jest jak najbardziej w porządku. Nasza pełna relacja już wkrótce, a tymczasem rzućcie sobie okiem na galerię wybranych zdjęć.

8
zdjęć


Czytaj dalej

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów585

Obserwujących23

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze