17
11.03.2020, 17:01Lektura na 2 minuty

E3 odwołane z powodu koronawirusa. Są reakcje pierwszych firm

Najbardziej medialne targi związane z grami nie odbędą się. Pierwsze firmy ustosunkowują się do sytuacji.


Stanisław „Wokulski” Falenta

E3 zostało odwołane. Informację przekazano za pośrednictwem strony internetowej oraz kanałów społecznościowych. Powodem jest działanie prewencyjne przed ewentualnym rozprzestrzenieniem się koronawirusa. Definiująca branżę od lat impreza miała się odbyć między 9 a 11 czerwca.

To pierwszy taki przypadek od 1997 roku. Jak czytamy na oficjalnej stronie targów:


Śledząc rosnące oraz przytłaczające wątpliwości na temat virusa COVID-19, czuliśmy że to najlepsza metoda postępowania podczas tak bezprecedensowej światowej sytuacji. Jesteśmy bardzo zawiedzeni, że nie będziemy w stanie zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów oraz wspierających. Ale wiemy również, że, zważywszy na obecne informacje, jest to najlepsza decyzja. Będziemy testować różne metody ewentualnego doświadczenia targów przez internet.


Tym samym napływające od wczoraj nieoficjalne informacje developerów potwierdziły się.

Pierwsze firmy zaczęły reagować na zaistniałą sytuację. Prezes Xboksa Phil Spencer zapowiedział, że Microsoftowa część konferencji odbędzie się poprzez internet w formie osobnego eventu.

Światło dzienne ujrzała również informacja, że Warner Bros planowało pokazać podczas targów nowego Batmana, grę Rocksteady oraz... produkcję o Harrym Potterze. Miała to również być pierwsza E3-owa konferencja firmy w historii.

Ubisoft również pomyśli nad rozwiązaniem online. Firma zapowiedziała osobną konferencję, którą pokaże za pośrednictwem Sieci.

 

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów695

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane