3
2.03.2022, 18:17Lektura na 2 minuty

EA usuwa rosyjskie drużyny z najnowszych odsłon Fify [AKTUALIZACJA]

Odpowiedź na apel ukraińskiego wicepremiera.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Jeszcze dzisiaj pisaliśmy o apelu wicepremiera i ministra transformacji cyfrowej Ukrainy w związku z rosyjską inwazją. Zwracając się do „całej społeczności graczy i wielkich firm”, Mychajło Fedorow poprosił największych wydawców świata o wsparcie kraju poprzez nałożenie sankcji na Rosję, zamknięcie tamtejszych oddziałów i odcięcie tego kraju od oferowanych przez siebie usług.

Fedorow w swoim poście na Facebooku oznaczył m.in. Rockstar Games, Twitcha, Riot Games, Activision Blizzard, Nintendo, EA, Valve, Epic Games czy Tencenta. Jedna ze wspomnianych firm już odpowiedziała na apel. Electronic Arts usuwa piłkarską reprezentację Rosji oraz rosyjskie kluby z Fify 22, Fify Mobile oraz Fify Online.


EA Sports solidaryzuje się z obywatelami Ukrainy i podobnie jak wiele osób z całego świata piłki nożnej prosi o pokój i zakończenie inwazji na Ukrainę.

Po rozmowach z naszymi partnerami w FIFA i UEFA, EA Sports rozpoczęło proces usunięcia reprezentacji Rosji oraz wszelkich rosyjskich klubów z odsłon Fify EA Sports, włączając w to Fifę 22, Fifę Mobile oraz Fifę Online. Aktywnie też rozpatrujemy związane z tym zmiany w innych aspektach naszych gier.

Będziemy na bieżąco informować naszą społeczność o podejmowaniu wszelkich działań i dziękujemy graczom za cierpliwość w trakcie, gdy my pracujemy nad aktualizacją.


„Inne aspekty naszych gier” mogą się tyczyć serii NHL. Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem Elektroników Tom Henderson, sprawdzony leaker, poinformował w swoim tweecie, że według krążącego po EA służbowego maila, to właśnie ta seria ma się doczekać usunięcia rosyjskich drużyn. Sama liga odcięła się od Rosji, rezygnując z organizowania swoich rozgrywek w tymże kraju.

Ruch Electronic Arts nie jest taki zaskakujący; z niedawnego Battlefielda usunięto możliwość otrzymania skórki „uśmiechniętego” rosyjskiego helikoptera Mi-240 Super Hind, rozdawanej w ramach wykonywania cotygodniowych misji.

AKTUALIZACJA:

Usunięcie rosyjskich (i białoruskich!) drużyn z NHL 22 już doczekało się swojego oficjalnego oświadczenia.


W związku z zawieszeniem przez IIHF udziału wszystkich rosyjskich i białoruskich reprezentacji oraz klubów w rozgrywkach IIHF, w ciągu najbliższych tygodni usuniemy te zespoły z NHL 22.

Stoimy murem za obywatelami Ukrainy i dołączamy się do głosów wołających o pokój z całego świata.Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów287

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze