10
1.03.2016, 15:36Lektura na 1 minutę

EA vs Ubisoft: Koniec wojny o znak handlowy

Ze starcia gigantów zwycięsko wyszedł...


Mateusz Witczak

... Ubisoft.

O sprawie pisaliśmy szerzej na początku lutego. Na potrzeby studia Ghost Games (developerów nowego Need for Speeda), Elektronicy próbowali zabezpieczyć w urzędzie słowo "Ghost". Tyle że Ubisoft - od piętnastu lat dysponujący serią Ghost Recon - zgłosił wobec pomysłu uzasadnione veto. 

EA miało jeszcze chwilę, by odpowiedzieć na zarzuty (riposta powinna wpłynąć do urzędu patentowego do 9 marca), ale już wiadomo, że Amerykanie nie będą wojować z Francuzami i że zarzucają oni niedawne roszczenia.

Nie do końca wiadomo, co to oznacza dla studia Ghost Games. Jeżeli wydawca wygłosi w tej sprawie oświadczenie - nie omieszkamy Was o tym poinformować.

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3457

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze