31.08.2023, 15:00Lektura na 2 minuty

Epic Games Store: Pikselowa platformówka do odebrania za darmo

Z pustynnych wydm przenosimy się w głębiny podziemnych jaskiń.

Lato dobiega końca, pogoda za oknem (przynajmniej u mnie) też ewidentnie jesienna, ogólna apatia zalega nad światem. Jednak wówczas pojawia się finalny, ciepły promyk sierpniowego słońca. Ostatni dzień miesiąca wypada akurat w czwartek. Czy mogliśmy otrzymać lepsze pożegnanie lata niż darmowa gra na Epic Games Store w ostatni jego dzień?

Cóż, pewnie mogliśmy, ale na potrzeby tej mininarracji przyjmiemy, że nie. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy tylko jedną produkcję, a nie dwie jak przyzwyczaił nas ostatni miesiąc. Niestety, ten trend się nie odwraca i dziś też jesteśmy raczeni tylko jedną grę. Wcześniej było to strategiczne Homeworld: Deserts of Kharak, a teraz zagłębimy się w przygodę w starym stylu nawiązującym do klasycznych 8- i 16-bitowców.


Cave Story+

Oryginalne Cave Story zostało stworzone w 2004 roku przez Daisukę „Pixela” Amayę. Była to platformówka 2D nawiązująca swoim stylem do gier z dzieciństwa autora, takich jak Metroid czy Castlevania. W 2011 roku dzięki Nicalis Inc. oraz należącemu do Amayi Studiu Pixel powstał port gry na PC i to właśnie jego udostępnia nam Epic Games Store. Rozgrywka skupia się na przeskakiwaniu kolejnych platform oraz zbieraniu różnych rodzajów wzmocnień i uzbrojenia, które wykorzystujemy później do rozprawiania się z licznymi wrogami. W grze wcielamy się w tajemniczego rozbitka, który budzi się w jaskiniach pływającej wyspy, pozbawiony pamięci. Jak szybko się okazuje, przyjdzie nam stać się nieoczekiwanym bohaterem dla lokalnego ludu, królikopodobnych Mimiga prześladowanych przez złego Doktora i jego sługi. Wszystkiemu towarzyszy naprawdę ładna oprawa graficzna, przywołująca na myśl stare 8- i 16-bitowe klasyki.

Grę możecie standardowo odebrać do kolejnego czwartku 7 września, do godziny 17.00 na Epic Games Store.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów89

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze