23
3.03.2021, 09:22Lektura na 2 minuty

Epic kupił twórców Fall Guys

„Free-To-Play? Nothing to announce right now!”

Mediatonic swoim Fall Guys rozbiło bank, czego nikt nie mógł się właściwie spodziewać. Jasne, „imprezowe battle royale” zapowiadało się całkiem sympatycznie, ale przecież twórcy nawet w najśmielszych snach nie marzyli chyba o 10 milionach sprzedanych kopii na samych pecetach. A przecież grę udostępniono na premierę także w PS Plusie, gdzie dorobiła się tytułu najczęściej pobieranej produkcji w historii tej usługi.

Przy Fall Guys spędza jednak dziś swój czas dziesięć razy mniej ludzi niż w momencie premiery (na podstawie danych ze Steama), dlatego studio musi myśleć o przyszłości. Tę zaś można już raczej uznać za zabezpieczoną. Mediatonic ogłosiło bowiem, że zostało zakupione przez Epic Games.

Nie wpłynie to jednak na razie na samo Fall Guys. Gra wciąż będzie dostępna na konsolach (na razie tylko PlayStation, niedługo Xbox i Switch) i – według obietnic twórców – dalej kupimy ją na Steamie. Współpraca z Epic Games ma też pomóc w przygotowaniu crossplayu, systemu kont, nowych trybów itp. itd.

Pojawiła się też kwestia przejścia na model F2P, ale twórcy (zaznaczmy: we własnym FAQ) odpowiedzieli, że na razie nie mają niczego do ogłoszenia. Mając jednak na uwadze casus Rocket League, które jakiś czas po przejęciu Psyonix przez Epic stało się darmowe i zniknęło ze Steama, wcale by nas takie rozwiązanie nie zaskoczyło.

Szczegółów transakcji nie poznaliśmy.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane