4
27.08.2020, 09:25Lektura na 2 minuty

Fall Guys najpopularniejszą grą PS Plusa w historii. Na Steamie sprzedano 7 milionów kopii

Lato 2020 ma tylko jedną grę i jest nią Fall Guys.

Przyznam się bez bicia: nie wierzyłem w Fall Guys. Jak sympatycznie by nie wyglądały publikowane zwiastuny, trudno było uwierzyć w ogromne zainteresowanie kolorową grą imprezową online. Gdy Sony zapowiedziało, że produkcja trafi do oferty PS Plusa byłem pewien, iż gracze potraktują ją jedynie jako ciekawostkę – ach, gdybym tylko wiedział, co nas czeka.

Padające serwery po premierze były dobrą poszlaką, ale wciąż ignorowałem fenomen tytułu. Dopiero informacja o popularności Fall Guys na Steamie pozwoliła mi zrozumieć, z czym mamy do czynienia. Nawet wtedy nie mogłem jednak przewidzieć dalszego przebiegu wydarzeń.

Okazuje się bowiem, że produkcja Mediatonic stała się najczęściej pobieraną grą w historii PS Plusa. Pokonała tym samym takie tytuły jak Detroit: Become Human, Batman: Arkham Knight,Shadow of the Colossus, The Last of Us Remastered, Uncharted 4, Star Wars Battlefront II, BioShock: The Collection, The Sims 4, Bloodborne'a... Wymieniać można by długo.

Wydawca, Devolver Digital, pochwalił się również, że Fall Guys na samym Steamie zakupiono już 7 milionów razy. Cóż, takiego hitu nikt nie mógł się spodziewać – czuję się więc usprawiedliwiony.

 

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane