8
5.08.2020, 08:36Lektura na 2 minuty

Fall Guys: Ultimate Knockout z nawet 150 tysiącami graczy w jednej chwili, serwery nie wytrzymały

Twórcy padli ofiarami własnego sukcesu.

Kiedy Devolver Digital zapowiadało przed rokiem Fall Guys: Ultimate Knockout, mało kto spodziewał się, że ta niepozornie wyglądająca produkcja wskoczy po swojej premierze do czołówki najpopularniejszych gier na Steamie, a na wszystkich platformach w jednym momencie grać w nią będzie prawie 150 tysięcy osób. Przyczyn sukcesu należy chyba upatrywać w samym pomyśle na rozgrywkę: 60 graczy (czasem pojedynczo, czasem w drużynach) rywalizuje w szeregu mniej lub bardziej absurdalnych konkurencji wśród niewyobrażalnego i radosnego chaosu. Ot, po prostu przyjemna zabawa.

Fall Guys przyciągnęło uwagę większej liczby ludzi, gdy Sony ogłosiło, że przez miesiąc od premiery – 4 sierpnia, czyli wczoraj – gra będzie dostępne do pobrania w ramach PS Plusa. Dzięki temu w kilka godzin po debiucie czas przy niej spędzało już 120 tysięcy osób. Studio nie było przygotowane na taki zalew graczy, dlatego serwery dość szybko przestały dawać sobie radę – by temu zaradzić, twórcy np. wyłączyli czasowo możliwość zakładania nowych kont na PS4, jednak ostatecznie i tak musieli na kilkadziesiąt minut zatrzymać matchmaking.

Ostatecznie w szczytowym momencie w tytuł grały 146 524 osoby. Na Steamie w najlepszej chwili było to 76 520 ludzi, co dało mu szóste miejsce wśród najpopularniejszych produkcji platformy – a nie można go przecież pobrać za darmo jak na konsoli Sony. Fall Guys: Ultimate Knockout kosztuje 72 zł – grę znajdziecie TUTAJ.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane