FBI zatrzymało terrorystę żerującego na dzieciach na Discordzie
Rabid, członek grupy terrorystycznej 764, doczekał się wyroku skazującego na 30 lat więzienia.
Historia Rabida jest dobrą motywacją do tego, aby upewnić się, czy najmłodsi spędzają czas w Internecie w bezpieczny sposób. Wspomniany terrorysta (tak określiło go FBI) jest mieszkańcem stanu Michigan, a większość dni spędzał na dołączaniu do kanałów na Discordzie, na których w głównej mierze przesiadywały dzieci. Mężczyzna namawiał nieletnich do samookaleczania, wyrządzania krzywdy zwierzętom i innym ludziom, nagrywania aktów o wyraźnie seksualnym charakterze, a nawet do popełniania morderstw lub samobójstwa.
Terroryści na Discordzie
Richard Densmore, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko wspomnianego indywiduum, nie działał jednak sam. Amerykańskie służby zidentyfikowały go jako jednego z członków siatki terrorystycznej znanej jako 764, którą to FBI sklasyfikowało jako zagrożenie pierwszego stopnia. Podobnie jak Densmore, tak i pozostałe osoby wchodzące w skład 764 zajmowały się wyszukiwaniem wrażliwych celów w mediach społecznościowych (nie tylko na Discordzie) i nakłanianiem ich do niestosownego zachowania, nierzadko przy tym uciekając się do szantażu i przemocy werbalnej.
Dyrektor FBI, Christopher Wray, zapowiedział, że kierowana przez niego agencja ma zamiar skończyć z tym procederem i wykorzysta wszelkie posiadane zasoby, aby raz na zawsze uśmiercić grupy pokroju 764.
Oskarżony zaaranżował społeczność, której celem były dzieci za pośrednictwem witryn z grami online i wykorzystał wymuszenia i szantaż, aby zmusić swoje nieletnie ofiary do nagrywania aktów samookaleczenia i przemocy. Jeśli żerujesz na dzieciach online, nie możesz chować się za klawiaturą. FBI wykorzysta wszystkie nasze zasoby i władze, aby cię aresztować i pociągnąć do odpowiedzialności.
Wedle przekazanych przez FBI informacji, Richard Densmore przechowywał na swoim komputerze nie tylko nagrania zawierające dziecięcą pornografię, ale również te przedstawiające okaleczonych młodych ludzi z powycinanymi na różnych częściach ciała napisami „Rabid”, „Sewer” oraz „764”.
Jako że poruszony został temat bezpieczeństwa dzieci w sieci i potencjalnych zagrożeń pokroju Densmore'a, które na nie czyhają (choć to akurat skrajny) przykład, warto wspomnieć o pomyśle australijskiego rządu. Zakłada on odcięcie dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia od mediów społecznościowych, aczkolwiek wciąż będą oni mogli korzystać z komunikatorów (którym to, de facto, jest Discord). Czy zakaz ten powstrzyma przed rozegraniem sytuacje takie jak ta opisana powyżej, to okaże się w przyszłym roku, jako że właśnie wtedy zaplanowano jego wdrożenie.
Czytaj dalej
Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.