7
20.09.2012, 16:15Lektura na 2 minuty

FIFA 13: Ultimate Team - Hakerzy odblokowali rzadkie karty i puścili je w obieg. Gracze żądają resetu [UPDATE]

Choć do premiery FIFY 13 pozostało jeszcze kilka dni, uruchomiono już serwis pozwalający zarządzać kartami z trybu Ultimate Team z poziomu przeglądarki. Niestety strona stała się źródłem poważnych problemów, które mogą popsuć rozgrywkę... a winni są hakerzy. O co tym razem chodzi?


Piotrek66

Ultimate Team to cieszący się dużą popularnością tryb, w którym gracze kompletują własny klub za pomocą kart piłkarzy i umiejętności, które zwiększają statystyki danych „kopaczy”. Wariant ten pojawi się także w FIFIE 13, a jeszcze przed premierą gry można z poziomu przeglądarki internetowej zarządzać składem, zbierać karty, wymieniać je z innymi graczami oraz kupować w domu aukcyjnym.

I tu pojawia się problem. Hakerzy odkryli w serwisie dziurę, która umożliwiła im odblokowanie nieograniczonej liczby zestawów rzadkich kart z najlepszymi piłkarzami na świecie. Następnie zaczęli je sprzedawać w domu aukcyjnym po bardzo niskiej cenie. Efekt? Wielu graczy zdobyło niewielkim kosztem najbardziej pożądane karty, które w wyniku zaistniałej sytuacji stały się powszechne, więc bezwartościowe. Tym samym ekonomia FIFY 13 została zrujnowana, zaś hakerzy wzbogacili swoje konto o poważny zastrzyk wirtualnej waluty.

Na forach Electronic Arts wrze. Fani domagają się reakcji firmy. Najlepszym wyjściem – według graczy – byłby reset serwerów przed przyszłotygodniową premiery FIFY 13. Zaznaczają, że nie pomoże wyśledzenie i zbanowanie oszustów, bo sprzedane rzadkie karty już znajdują się w obiegu.

W chwili obecnej serwis Ultimate Team jest nieczynny, niewykluczone więc, że EA podjęło jakieś działania. Warto zwrócić uwagę, że to nie pierwszy tego typu przypadek – analogiczna sytuacja miała miejsce rok temu, przed premierą „dwunastki”.

[UPDATE]

Za pośrednictwem Twittera przedstawiciele EA Sports poinformowali, że zablokowali konta oszustom, którzy zdobyli "nieuczciwą przewagę" odblokowując zestawy rzadkich kart. Nie wiadomo niestety, jak cała sytuacja odbije się na ekonomii gry, bo przypomnijmy, że wspomniane karty znalazły się już w obiegu. Sam serwis Ultimate Team już działa.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze