6
14.09.2013, 15:15Lektura na 2 minuty

FIFA 14 i Battlefield 4: Szczegóły wymiany wersji X360 i PS3 na XBO i PS4

Premiera next-genów to trudny okres dla graczy, którzy muszą przesiąść się ze starych konsol na nowe. Wiedzą o tym wydawcy, którzy nabywcom wybranych gier w wersji na X360 i PS3 oferować będą tańszą edycję na XBO i PS4. Jedną z takich firm jest EA, które pozwoli za drobną opłatą zdobyć wydania FIFY 14 i Battlefielda 4 na Xboksa One oraz PlayStation 4.


Piotrek66

FIFA 14 i Battlefield 4 w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 pojawi się odpowiednio 27 września i 29 października, kilka tygodni przed premierą next-genów – edycje obu produkcji na Xboksa One i PlayStation 4 ukażą się odpowiednio 21 i 29 listopada, w dniu debiutu obu konsol.

Czy gracze czekający na obie gry, a jednocześnie chcący przesiąść się na nowe platformy, będą mogli zagrać najwcześniej w listopadzie, by nie kupować dwóch kopii tytułu za pełną cenę? Nic z tych rzeczy. Osoby, które nabędą FIFĘ 14 i Battlefielda 4 na X360 lub PS3 będą mogli zdobyć te same produkcje, ale w wersji na Xboksa One i PlayStation 4 znacznie taniej. W jaki sposób?

Poszczególne oferty zależeć mają od konkretnego sklepu, ale w większości przypadków cena edycji next-genowej nie powinna przekraczać 9,99 euro (ok. 42 zł). W najlepszej sytuacji są posiadacze platform Sony czekający na Battlefielda 4 – w pudełkach ze specjalnie oznaczonymi egzemplarzami gry na PS3 znajdzie się kod, który pozwoli kupić produkcję w wersji na PS4 w wydaniu cyfrowym za 9,99 euro. Z rabatu można skorzystać do 28 marca 2014.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja przesiadki z X360  na XBO. Tutaj nie przygotowano podobnej oferty, jak w przypadku konsol Sony i wszystko zależy od sklepu. Niektóre wymienią kopię z Xboksa 360 na Xboksa One po dopłacie nawet 15 euro. Podobnie jest w przypadku FIFY 14, co niestety dotyczy obu next-genów.

Listę sklepów z ofertą wymiany egzemplarzy FIFY 14 i Battlefielda 4 znajdziecie odpowiednio TUTAJ i TUTAJ. Jak widzicie, na razie w zestawieniu brakuje polskich sprzedawców, ale postaramy się dowiedzieć, czy możliwość przesiadki na XBO i PS4 dostępna będzie u nas.

Aha – o statystyki i wszelkiego rodzaju osiągnięcia nie macie się co martwić. Będą one przypisane do konta, dzięki czemu bez problemu przeniosą się na next-geny.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze